DAJ CYNK

YouTube Music będzie lepszy w samochodzie, trafi na Android TV

Anna Rymsza

Aplikacje

YouTube Music

Aplikacja YouTube Music rośnie w siłę i ma coraz więcej ciekawych możliwości. O Google Play Music możemy zapomnieć.

Google powoli przygotowuje się do wyłączenia usługi Google Play Music, którą w pełni ma zastąpić YouTube Music. To wiąże się z dodawaniem do aplikacji YouTube Music nowych możliwości. W ostatniej aktualizacji pojawiło się ich całkiem sporo.

Aktywność, komunikacja z samochodem i Android TV

Nowa wersja YouTube Music może odtwarzać polecane dla ciebie utwory, jeśli wydasz polecenie głosowe. Wymaga to integracji z Asystentem Google. Po połączeniu można poprosić telefon lub smartgłośnik z asystentem, by odtwarzał rekomendacje z YouTube Music. Nie mogę jeszcze tej funkcji przetestować, więc nie wiem, czy działa prawidłowo w języku polskim.

Zobacz: YouTube Music szykuje się na audiobooki i słuchowiska
Zobacz: YouTube Music pozwoli na upload własnych plików muzycznych

Kolejna nowość to możliwość uruchomienia YouTube Music z innego urządzenia. Muzykę można włączyć na przykład z samochodu lub słuchawek Bluetooth. Google oficjalnie o tej zmianie nie informuje, ale została znaleziona przez użytkowników Reddita. Stopniowo wprowadzana jest również integracja z Google Maps. Konkretnie można dodać kontrolki odtwarzania w widoku nawigacji. To dobre ułatwienie dla kierowców i podróżnych.

Ponadto w aplikacji Google Music będziemy mogli zobaczyć swoją ostatnią aktywność. Dzięki temu powrót do dobrych utworów będzie znacznie łatwiejszy. Korzystam z podobnej funkcji w aplikacji Tidal i wiem, że czasami możliwość przejrzenia historii… ratuje życie :-)

Zobacz: YouTube Music będzie preinstalowany na każdym telefonie z Androidem

Android TV (niebawem Google TV) będzie kolejną platformą, na której będziemy mogli uruchomić YouTube Music. Google jednak rozwiązuje to w dziwaczny sposób. Nie będzie osobnej aplikacji YouTube Music dla Android TV. Jej funkcje zostaną do istniejącej aplikacji YouTube. Nie sądzę, żeby to rozwiązanie sprawdziło się na dłuższą metę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: Google, XDA Developers, wł.