DAJ CYNK

Biedronka zapłaci za twoje śmieci. Masz czas do 27 sierpnia

Karolina Mirosz (mkina)

Wydarzenia

Biedronka zapłaci za twoje śmieci. Masz czas do 27 sierpnia

Biedronka uruchomiła niedawno nową akcję promująca recykling i dbanie o środowisko. Wystarczy przynieść kilka butelek, by uzyskać zniżkę na następne zakupy.

7 lipca sieć sklepów Biedronka uruchomiła wakacyjną zbiórkę butelek plastikowych. Akcja jest częścią programu „ekoWakacje z Biedronką”, w ramach którego promowane są pozytywne skutki recyklingu, realizowane są akcje na rzecz oczyszczania środowiska, a także prowadzona jest edukacja najmłodszych klientów. Ostatni punkt obejmuje naukę segregowania śmieci poprzez specjalną śmieciarkę Miecię, która podróżuje po kraju i uczy, gdzie należy wyrzucać dane odpadki.

Celem wakacyjnej zbiórki plastikowych butelek i samego programu „ekoWakacje z Biedronką” jest zachęcenie klientów do wdrożenia pozytywnych nawyków dotyczących recyklingu na co dzień. Chcemy pokazać, że jeśli dołożymy starań, aby odpowiednio zagospodarować puste opakowanie, może ono ponownie zostać wykorzystane i wrócić do obiegu, przynosząc korzyści ekologiczne i ekonomiczne.”

- wskazuje Natalia Przybytkowska-Łasak, menedżer ds. ochrony środowiska Biedronki.

Zbiórka butelek ma miejsce w każdy piątek i weekend, począwszy od 7 lipca i potrwa do 27 sierpnia. Punkty zbioru pustych butelek pojawiać się mają regularnie w 100 sklepach w całej Polsce. Stawiane są one na parkingach. Przynieść można plastikowe butelki po wodzie, sokach oraz innych napojach. Nie jest istotne, czy produkty zakupione zostały w Biedronce czy w innym sklepie oraz jaka jest ich objętość, muszą być jedynie wykonane z plastiku.

Butelki wymieniane na vouchery

Butelki wymieniane są w punktach zbioru na vouchery. Wystarczy przynieść 6 butelek, by otrzymać bon na 1 zł. Kupon można następnie wykorzystać do zakupu napojów w Biedronce. Cena wybranego przez nas produktu pomniejszona zostanie o kwotę zgodną z liczbą oddanych opakowań.

Vouchery wydawane są klientom jedynie w specjalnych punktach zbiórek, ale zakupy za ich pośrednictwem możliwe są w każdym sklepie Biedronka do 31 sierpnia 2023 roku. Każda osoba może jednorazowo przynieść do punktu tyle butelek, ile uda jej się uzbierać, ale maksymalnie może uzyskać jedynie 5 voucherów na zakupy.

Zebrano ponad 2500 butelek

Pierwszy weekend zbierania plastikowych butelek miał miejsce 7 oraz 8 lipca i zrealizowany został w Warszawie, Grodzisku Mazowieckim, Łodzi, Dębem Wielkim i Krakowie. Klienci sklepów przynieśli łącznie 2586 sztuk opakowań po napojach takich jak soki czy woda. Wszystkie zebrane podczas zbiórek butelki trafią do punktów recyklingu, gdzie zostaną przetworzone w celu ponownego wykorzystania plastiku, z którego powstały.

Przy okazji akcji, klienci sklepów mogą także wziąć udział w ankiecie, sprawdzając swoją wiedzę na temat recyklingu. Pełna lista placówek, która bierze udział w promocji, a także regulamin akcji dostępne są na stronie sklepu Biedronka.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Biedronka

Źródło tekstu: Biedronka, oprac. własne