DAJ CYNK

Nadchodzi nowy król wydajności. Core i9-13900K ze świetnym wynikiem

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Intel Core i9-13900K może być nowym królem wydajności

Pod koniec roku zadebiutują procesory Intel Raptor Lake, w tym model Core i9-13900K. Jednak już teraz pojawił się on w znanym benchmarku i osiąga bardzo dobre wyniki.

Końcówka roku to premiera zarówno nowej generacji kart graficznych AMD i NVIDII, jak i procesorów Intela oraz AMD. Niebieski producent wprowadzi do sprzedaży modele Raptor Lake, które usprawnią to, co poznaliśmy już przy okazji 12. generacji, czyli Alder Lake.

Intel Core i9-13900K - wydajność

Chociaż od premiery 13. generacji procesorów Intela dzieli nas jeszcze kilka miesięcy, to w bazie Ashes of the Singularity pojawił się już najmocniejszy model, czyli Core i9-13900K. Takie wnioski można wyciągnąć z liczby rdzeni, które AotS odczytuje w przypadku modelu oznaczonego jako Genuine Intel(R) 0000.

Według programu procesor ma 32 fizyczne rdzenie. To oczywisty błąd, ponieważ w rzeczywistości procesor będzie miał 24 rdzenie i 32 wątki. Ashes of the Singularity nie umie dobrze odczytywać hybrydowych układów, stąd taka pomyłka.

Intel Core i9-12900K w Ashes of the Singularity

Procesor, chociaż prawdopodobnie jest to wczesna próbka inżynieryjna, uzyskał 13400 punktów, co daje trzeci najwyższy wynik w historii AotS. Przed nim są jedynie Intel Core i9-10900KF oraz Intel Core i9-12900KF. Tak dobry rezlutaty na tyle miesięcy przed premierą można traktować jako dobry prognostyk na przyszłość. Szykuje się nowy król wydajności.

Zobacz: W końcu przełom w cenach kart graficznych! Są rekordowo niskie
Zobacz: GeForce RTX 3050 potrzebuje poprawek? Nadciąga nowa wersja karty

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Intel

Źródło tekstu: wccftech