DAJ CYNK

GeForce RTX 4060 Ti już poniżej cen rekomendowanych

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

GeForce RTX 4060 Ti już poniżej cen rekomendowanych

Karta graficzna GeForce RTX 4060 Ti dopiero co zadebiutowała, w już jest oferowana w cenie niższej niż rekomendowana.

GeForce RTX 4060 Ti to prawdopodobnie najmniej udana karta graficzna z serii RTX 40. Została mocno ograniczona względem swojego poprzednika, między innymi za sprawą 128-bitowej szyny pamięci.

To przełożyło się na zaledwie 10-procentowy wzrost wydajności, co raczej nie zachęca do zakupu. Nic dziwnego, że w sklepach już pojawiły się modele w cenie poniżej rekomendowanej.

Tańszy GeForce RTX 4060 Ti

GeForce RTX 4060 Ti w wersji referencyjnej został wyceniony na 439 euro, co w Polsce przekłada się na 2039 zł. Tymczasem u naszych zachodnich sąsiadów już można znaleźć egzemplarze w cenie 419 euro. Zresztą identycznie jest u nas. Model Gainward RTX 4060 Ti Ghost dostępny jest już w cenie 1949 zł, więc o 90 zł niższej niż rekomendowana.

Przecena niby niewielka, ale pojawiła się zaledwie dzień po premierze nowego GPU. Poza tym to zawsze 90 zł, które zostają w naszej kieszeni, więc nie ma co narzekać. To jednak pokazuje, że najwyraźniej sami producenci i sprzedawcy nie wierzą w popularność nowego GeForce'a.

Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia przy okazji premiery modelu RTX 4070. Wtedy modele w cenach poniżej rekomendowanych pojawiły się w polskich sklepach w ciągu kilku dni po premierze.

Zobacz: GeForce RTX 4090 doczekał się białej wersji z chłodzeniem wodnym

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: VideoCardz

Przewiń w dół do następnego wpisu