DAJ CYNK

Windows 11. Będą nowe ustawienia dla oszczędnych

Anna Rymsza

Aplikacje

Windows 11 ułatwi oszczędzanie energii

 

Microsoft ułatwi Ci oszczędzanie energii. Dowiesz się, ile zużywa każda z aplikacji.

W nadchodzącej aktualizacji Windowsa 11, czyli 23H2, dodane zostanie narzędzie raportujące dość szczegółowo zużycie energii. Nowa funkcja rozszerzy możliwości dopasowania tryb pracy Windowsa do konkretnych potrzeb. Będzie to szczególnie przydatne na laptopach, gdzie trzeba balansować między wystarczającą wydajnością i czasem pracy z dala od gniazdka.

Nowe ustawienia w Windows 11

Więcej informacji o zużyciu energii komputera z Windowsem znajdzie się w miejscu, gdzie obecnie są ustawienia oszczędzania energii. Jak będą wyglądać, możesz zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.

Widok zostanie dopasowany odpowiednio dla maszyn z zasilaniem akumulatorowym i komputerów stacjonarnych. Na tych pierwszych będzie można przełączać się między widokiem zużycia energii przez aplikacje i historią rozładowywania akumulatora. Ponadto można będzie przechodzić między widokiem danych z ostatniej doby i z ostatniego tygodnia.

Raport pozwoli dokładnie przyjrzeć się temu, jak zachowują się pojedyncze aplikacje w różnych stanach. Będzie można poznać całkowite zużycie enrgii, zużycie gdy aplikacja działa w tle oraz kiedy jest na pierwszym planie.

Zobacz: Windows 11. Jego dni są policzone

Ponadto Windows 11 23H2 wprowadzi dwa dodatkowe profile w zalecanych ustawieniach zużycia energii. Zgodnie z modą na energooszczędność system będzie proponować włączenie trybu ciemnego, na czym na pewno skorzystają laptopy z ekranami OLED, których będzie coraz więcej. Ponadto Windows zaproponuje zmianę częstotliwości odświeżania ekranu na niższą. Warto z tego skorzystać, gdy na ekranie znajdują się statyczne treści.

Ponadto Windows 11 zaproponuje szybkie wyłączanie monitora, wyłączenie wygaszacza ekranu oraz odcięcie prądu od urządzeń USB, gdy ekran komputera będzie wygaszony. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: Phantom / Twitter