mObywatel 2.0 – oto 10 najważniejszych funkcji. Tak wygląda nowa aplikacja
Podczas kongresu Impact’23 minister cyfryzacji Janusz Cieszyński przedstawił plany związane z rozwojem aplikacji mObywatel. Wskazał też 10 kluczowych usług cyfrowych w w nowej wersji aplikacji.

Janusz Cieszyński przypomniał, że aplikacja mObywatel została pobrana ponad 10 mln razy. Nowe funkcje zostaną udostępnione jeszcze w tym roku i na pewno zwiększą zainteresowanie aplikacją. Najpierw jednak musi wejść w życie ustawa o aplikacji mObywatel, która pozwoli na szersze jej wykorzystanie w życiu codziennym.
Najważniejszą i rewolucyjną zmianą ma być możliwość potwierdzania tożsamości przy załatwianiu spraw urzędowych, nowym mDowodem w aplikacji.



Będziemy największym krajem w Unii Europejskiej, który wprowadził cyfrowy dokument tożsamości – mDowód. Sprawy administracyjne w Polsce będziemy załatwiać szybko i wygodnie
– przekonywał minister Cieszyński.
W mObywatelu 2.0 znajdzie się szereg nowych usług, w tym logowanie do usług publicznych, tymczasowe prawo jazdy, które odbierzemy zaraz po zdaniu egzaminu, e-pełnomocnictwa, zgłaszanie naruszeń środowiskowych i nowe dokumenty cyfrowe.
Cała idea mObywatel 2.0 to jest zmiana aplikacji na transakcyjną, w której będzie dostępny cały wachlarz pożytecznych usług. Apka, z której się często korzysta i dlatego jest na pierwszym, drugim ekranie w telefonach
– dodał minister.
10 najważniejszych funkcji mObywatela 2.0
Na stronie ministerstwa cyfryzacji znalazły się grafiki z najważniejszymi funkcjami nowej wersji aplikacji.
Zobacz: mObywatel z nowością dla niecierpliwych. Jedź bez prawa jazdy
Zobacz: mObywatel z nowością. Zrobi porządek z SMS-ami
Zobacz: TeleMIX (odc. 6) – skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia