DAJ CYNK

Microsoft Teams z rekordową liczbą codziennych użytkowników

Henryk Tur

Aplikacje

Pandemia sprawiła, że Microsoft Teams cieszy się kolosalnym zainteresowaniem. Dziś podano, że codziennie korzysta z niego 115 milionów osób, a ponadto zapowiedziano kolejną nowość. Jaką?

Choć wciąż pod względem wideokonferencji prowadzi Zoom, Microsoft ma duże powody do zadowolenia. Liczba użytkowników Teams wzrosła w ciągu ostatniego półrocza aż o 75 milionów, dzięki czemu obecnie jest to 115 milionów. Tyle właśnie osób używa codziennie aplikacji firmy z Redmond do pracy i nauki. Dodam od razu, że jeśli chodzi o lekcje zdalne, w naszym kraju część szkół zdecydowała się zmienić Zoom na Teams. 115 milionów użytkowników to ilość, którą warto się pochwalić - a jak na razie tendencji spadkowych nie widać, więc cyfra ta może się jeszcze zwiększyć. Niestety - nie podano, jaki jest wśród nich podział na użytkowników płatnych i darmowych.

Wiemy natomiast, że do zapowiedzianych funkcji dołączy tryb "niewidzialności". Co to oznacza? Użytkownik będzie mógł brać udział w wideokonferencji, będąc niewidocznym dla użytkowników. Funkcja ta pozwala zmienić status z zielonego (czyli dostępny i aktywny) na szary - oznaczający użytkownika poza spotkaniem. To rozwiązanie dla osób, które chcą brać udział w spotkaniach, ale nie udzielać się w ich trakcie. Oczywiście użytkownik będzie mógł się w każdej chwili ujawnić, zmieniając status na zielony.

Zobacz: Microsoft Teams umożliwi zmianę urządzenia podczas aktywnego spotkania

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Techspot

Przewiń w dół do następnego wpisu