DAJ CYNK

Nintendo potwierdza smutną wiadomość

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Nintendo potwierdza smutną wiadomość

Nintendo potwierdziło to, o czym mówiło się od jakiegoś czasu. Firma nie pojawi się na jednej z najważniejszych imprez w tym roku.

W tym roku, po kilku latach przerwy spowodowanych pandemią COVID-19, w Los Angeles w końcu odbędą się targi E3. Najwięksi deweloperzy i wydawcy zjadą się do Miasta Aniołów, aby zaprezentować swoje nowości. Jednak tych największych tam nie będzie.

Nintendo nie pojawi się na E3 2023

Od kilku tygodni krążyły plotki na temat ewentualnej obecności Nintendo, Sony i Microsoftu na E3. Dzisiaj już wiemy, że przynajmniej dwie z nich nie pojawią się w Los Angeles. Sony, bo od dawna omija imprezę oraz Nintendo, które właśnie potwierdziło, że nie zamierza uczestniczyć w tegorocznym wydarzeniu.

Do naszego zaangażowania w każde wydarzenie podchodzimy indywidualnie i zawsze rozważamy różne sposoby nawiązania kontaktu z naszymi fanami. Ponieważ tegoroczne targi E3 nie pasowały do naszych planów, podjęliśmy decyzję o rezygnacji z udziału. Jednak byliśmy i nadal jesteśmy gorącymi zwolennikami ESA i E3.

- brzmi oświadczenie Nintendo.

Tegoroczne E3 odbędzie się w dniach 13-16 lipca. Będzie to pierwsza, pełnoprawna edycja wydarzenia od 2019 roku. Jest duża szansa, że Microsoft również nie weźmie udziało w wydarzeniu, bo firma w tym okresie ma planować własną imprezę z serii Xbox Showcase.

Zobacz: Electronic Arts pyta, czy chcemy Remake Dead Space 2 i 3
Zobacz: Czy Baldur's Gate 3 wyjdzie też na Xboxa? Twórcy odpowiadają

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Barone Firenze / Shutterstock.com

Źródło tekstu: PCMag