DAJ CYNK

ARTE.tv teraz także po ukraińsku

Marian Szutiak

Telewizja i VoD

ARTE.tv wersja ukraińska

ARTE.tv to bezpłatna platforma streamingowa, udostępniająca europejskie reportaże i koncerty między innymi w języku polskim. Ukraińcy mieszkający w Polsce znajdą tam również treści w języku ukraińskim lub z napisami w tym języku.

Inwazja wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę nie tylko oszołomiła Europę, ale także wzmocniła europejską samoświadomość i tożsamość. Współczując milionom ukraińskich uchodźców rozsianych po kontynencie europejskim, ARTE.tv oferuje ukraińskojęzycznym widzom szereg materiałów, które mają nie tylko opowiadać im o wydarzeniach w ojczyźnie, ale także budzić nadzieję, pokazując rozmaite programy kulturalne i koncerty w ramach solidarności z objętym wojną krajem.

ARTE.tv oferuje szeroki wybór wyselekcjonowanych z całej oferty ARTE treści w języku ukraińskim. Dostępny jest cykl „Ukraina, dziennik wojenny”, czyli aktualne, krótkie reportaże z wojny, wywiady z żołnierzami i cywilami, migawki pokazujące, jak wygląda teraz życie w tym kraju. Są to najnowsze, filmowe „newsy” z Ukrainy. Zapraszamy także na koncerty muzyki poważnej grane dla Ukrainy przez m.in. przez Daniela Hope’a, Litewską Operę Narodową czy Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną Ukrainy. To muzyczny sposób na wyrażanie solidarności z Ukrainą przez europejskich artystów we wszystkich częściach Europy.

– powiedziała Berenika Wyrzykowska-Novi, redaktorka naczelna polskiej wersji ARTE.tv

Filmy w wersji ukraińskiej są dostępne bezpłatnie w specjalnej zakładce ARTE.tv, znajdującej się pod tym adresem. Wszystkie filmy dokumentalne i fabularne ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na www.arte.tv/pl w języku polskim. Materiały są dostępne również w angielskiej, francuskiej, niemieckiej, włoskiej i hiszpańskiej wersji językowej.

Zobacz: ARTE.tv uruchamia nowy kanał na YouTube
Zobacz: Filmy o cyberwojnie za darmo w ARTE.tv

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ARTE.tv

Źródło tekstu: ARTE.tv

Przewiń w dół do następnego wpisu