DAJ CYNK

Dlatego Cyberpunk 2077 otrzyma tylko jeden fabularny dodatek

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Dlatego Cyberpunk 2077 otrzyma tylko jeden fabularny dodatek

Fani Cyberpunka 2077 muszą pogodzić się z myślą, że gra dostanie tylko jeden duży dodatek fabularny. Miles Tost z CD Projekt RED wskazuje, dlaczego tak jest.

Cyberpunk 2077 otrzyma tylko jeden duży dodatek fabularny. Ten, o nazwie Phantom Liberty (po polsku to "Widmo wolności") zadebiutuje w bliżej nieznanym jeszcze dniu w 2023 roku. Rozszerzenie otrzymało już nawet trailer. Jednak niektórzy mogą zastanawiać się, czemu będzie tylko jeden dodatek? Miles Tost z CD Projekt RED wskazuje na powód.

Czemu Cyberpunk 2077 z tylko jednym dodatkiem?

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty będzie jednym dużym dodatkiem fabularnym do gry CD Projekt RED. Decyzja może wydawać się dziwna, ale na jej powody wskazuje Miles Tost, który w polskiej firmie pełni rolę starszego projektanta poziomów. Na Twitterze podał on dalej jeden z tweetów CD Projekt wraz z własnym komentarzem. Ten wiele mówi o powodach.

Dla każdego, kto zastanawia się, dlaczego Cyberpunk 2077 otrzyma "tylko" jedno rozszerzenie. Nie martwcie się, wciąż Was wspieramy!

- napisał Miles Tost na Twitterze.

Sam komentarz niewiele mówi, ale w połączeniu z podanym dalej tweetem o kolejnej grze w uniwersum Cyberpunk 2077 (o kodowej nazwie Project Orion) zyskuje zupełnie nowe znaczenie. Gra doczeka się tylko jednego dodatku, ponieważ twórcy chcą skupić się na tworzeniu kontynuacji. Inaczej nie można tego zrozumieć.

Wobec tego decyzja CD Projekt RED nie wydaje się już taka dziwna. Firma prawdopodobnie chce szybko zmazać plamę na honorze, jaką była premiera Cyberpunk 2077. Co prawda dzisiaj produkcja jest już w dużo lepszym stanie, ale mleko się rozlało. Kontynuacja ma w pełni wykorzystać potencjał tego uniwersum. Jestem pewien, że tym razem premiera nie będzie niepotrzebne popędzana i tytuł zostanie wydany wtedy, gdy rzeczywiście będzie gotowy.

Zobacz: Microsoft ciut bliżej, ale wciąż daleko przejęcia Activision Blizzard

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: CD Projekt RED

Przewiń w dół do następnego wpisu