PayEye. Polski fintech rusza na podbój Stanów Zjednoczonych

PayEye, firma oferująca płatności bezgotówkowe z wykorzystaniem systemów biometrycznych coraz odważniej poczyna sobie na rynku. Teraz przedsiębiorstwo z siedzibą we Wrocławiu planuje ekspansję do Stanów Zjednoczonych.

Patryk Łobaza (BlackPrism)
1
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
PayEye. Polski fintech rusza na podbój Stanów Zjednoczonych

Systemy biometryczne są już standardem w przypadku zabezpieczeń urządzeń mobilnych. Teraz nawet w najtańszych modelach dostajemy najczęściej możliwość odblokowania sprzętu za pomocą linii papilarnych lub skanu rysów twarzy. Polski fintech PayEye postanowił pójść o krok dalej i wdrożył technologię skanu siatkówki oka do płatności bezgotówkowych.

Dalsza część tekstu pod wideo

PayEye wyrusza na podbój USA

PayEye to firma, która pierwsza na świecie wdrożyła komercyjnie technologię identyfikacji płatności opartą o tęczówkę oka w ramach pierwszego pilotażu w 2020 roku oraz fuzji oka i twarzy w ramach drugiego pilotażu w 2022 roku.

Dzisiaj przedsiębiorstwo przygotowuje się do wyjścia komercyjnego z całym swoim ekosystemem, w skład którego wchodzą terminal płatniczy eyePOS, nowoczesne płatności e-payeye dla e-commerce oraz główny element ekosystemu, którym jest aplikacja PayEye.

Aplikacja oprócz możliwości przypisania własnych wybranych kart płatniczych do osobistego wzorca biometrycznego i dzięki temu zatwierdzania płatności jednym spojrzeniem, staje się również  narzędziem marketingowym, zwiększającym liczbę klientów i transakcji dzięki platformie dla sprzedawców — PayEye Zone, która łączy sklepy stacjonarne oraz internetowe ze społecznością klientów, a to wszystko w ramach jednej aplikacji.

W realizacji ambicji polskiej spółki pomoże Garyt Burtka, nowy prezes PayEye USA, który wykorzysta swoje doświadczenie w pracy m.in. w RTB House i Criteo, by zapewnić firmie gładkie wejście na amerykański rynek. Warto wspomnieć, że to nie jedyny kraj, w którym polski fintech zaoferuje swoje usługi. Wcześniej pisaliśmy już o tym, że PayEye trafi również do Azji.