DAJ CYNK

Samsung Knox dostępny w Polsce w październiku

09.10.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 14

Ważne 3

3

Samsung Knox, zapewniający podwyższony poziom bezpieczeństwa w urządzeniach mobilnych, od 29 października będzie dostępne w Polsce dzięki usłudze firmy Integrated Solutions.

Samsung Knox, zapewniający podwyższony poziom bezpieczeństwa w urządzeniach mobilnych, od 29 października będzie dostępne w Polsce dzięki usłudze firmy Integrated Solutions.

Samsung Knox to rozwiązanie oparte na mechanizmach zarówno sprzętowych, jak i programistycznych, zaimplementowanych w systemie operacyjnym Android SE (Security Enhanced). Wykorzystują one wydzielone z zasobów systemowych bezpieczne szyfrowane środowisko, w którym są przechowywane dane dla zatwierdzonych aplikacji (np. biznesowych, jak poczta, kontakty, kalendarz, dokumenty, CRM czy business intelligence). Są one w ten sposób chronione przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem (próbami wyłudzania poufnych informacji) oraz przed utratą danych w przypadku kradzieży lub zgubienia urządzenia.

Nawiązanie przez Integrated Solutions strategicznej współpracy z firmą Samsung w obszarze rozwiązania KNOX to odpowiedź na pytanie, jak połączyć świat zawodowy i prywatny w jednym urządzeniu bez szkody dla bezpieczeństwa firmy i bez ingerencji w prywatność użytkownika. Dodatkowo, KNOX jest rozwiązaniem o wysokiej integralności z innymi systemami m.in. z Mobile Device Management. MDM zwiększa bezpieczeństwo i umożliwia łatwe zarządzanie urządzeniami mobilnymi - mówi Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions oraz Dyrektor Sprzedaży i Obsługi Klientów Kluczowych w Orange Polska.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa gwarantowany przez Samsung Knox docenił m.in. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, który dopuścił do użytku w swoich sieciach urządzenia mobilne wykorzystujące to rozwiązanie.

Knox jest rozwiązaniem intuicyjnym i prostym w obsłudze. Użytkownik może przełączać się pomiędzy standardowym trybem pracy systemu Android, a środowiskiem Knox po puknięciu na ikonę i zalogowaniu się za pomocą loginu i hasła. Oprócz zagwarantowania bezpiecznego korzystania z telefonu, działy IT otrzymują możliwość zarządzania aplikacjami biznesowymi za pośrednictwem usługi EAS (Exchange Active Server).

Rozwiązanie jest kompatybilne także z powszechnie używanymi modelami infrastruktury korporacyjnej i obsługuje m.in. sieci VPN zgodne z normą FIPS, szyfrowanie na urządzeniu, zabezpieczenie przed wyciekiem danych, jednokrotne logowanie firmowe (Enterprise Single Sign ON - SSO), usługi katalogowe Active Directory czy uwierzytelnianie wieloskładnikowe z wykorzystaniem kart Smart Card.

Źródło tekstu: Samsung

Komentarze
Zaloguj się