DAJ CYNK

Polkomtel postawi LTE na 900 i 2100 MHz

29.02.2016

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7435

Ważne 12

3

Polkomtel planuje uruchomić sieć LTE w posiadanym przez siebie paśmie 900 i 2100 MHz. W najbliższych 2 latach spółka zamierza wydać na budowę sieci 4G do 1 mld zł - podał Cyfrowy Polsat w raporcie rocznym.

Polkomtel planuje uruchomić sieć LTE w posiadanym przez siebie paśmie 900 i 2100 MHz. W najbliższych 2 latach spółka zamierza wydać na budowę sieci 4G do 1 mld zł - podał Cyfrowy Polsat w raporcie rocznym.

Zobacz: Wyniki Cyfrowego Polsatu po 4Q2015.

Jednocześnie skala nakładów inwestycyjnych na planowaną przez nas rozbudowę sieci mobilnej będzie znacząco niższa aniżeli koszt zakupu pasma 800 MHz w ramach Aukcji LTE. Docelowo może przełożyć się to na atrakcyjniejsze usługi i ceny dla klientów niż w przypadku rozbudowy sieci na częstotliwości 800 MHz - napisano.

Sieć LTE w pasmie 900 MHz działa m.in. w Czechach, a na 5 MHz w paśmie 2100 MHz sieć LTE postawiło P4.

Zobacz: Polkomtel przejął Midasa.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
53. ~
0

2016-03-01 20:46:38

c.d. Nie masz kompletnie pojęcia ile trwa sam projekt a tym bardziej cała inwestycja wraz z wybudowaniem i uruchomieniem.

Odpowiedz

52. ~
0

2016-03-01 20:43:07

43 Halset, niczego nie muszę Ci udowadniać ale wyobraź sobie, że nie każdy pracuje jako przedstawiciel handlowy.Otóż Plus w projekcie IDM ma budowane światłowody do swoich stacji. Podobnie Networks też buduje dosył po światłowodach. To, że ty o czymś nie wiesz, nie oznacza, że tego nie ma. Twoja wiedza opiera się na tym co wyczytasz na forum i tyle. Dla mnie to są zleceniodawcy i nie zamierzam żadnego bronić ale twoje zachowanie to ciekawy przypadek i powinien zająć się nim psycholog i psychiatra, bo to co wyprawiasz na tym portalu normalne nie jest.

Odpowiedz

51. ~xy
-1

2016-02-29 23:07:00

Znowu herezje jakieś :-) Prawda jest taka, że każda sieć może działać gdzieś super, a inna źle w tym samym miejscu, z kolei w innym na odwrót.

Odpowiedz

50. ~Edek z fabryki kredek
1

2016-02-29 21:35:29

L900 w Plusie to bedzie jeszcze gorsze niż to ich L800 , testowałem, dziękuję, nie polecam. Chyba że wyjątkowo cierpliwym . Prędkość w Plusowym L800 to jak ciśnienie u stuletniego człowieka , tak skacze że nie wiadomo co za chwilę Ciebie czeka . Miałem iPlusa przez kilka lat , ale jak jakość sieci zleciała na dół i nic z tym nie robili, to szkoda czasu na pseudo lidera Kroka

Odpowiedz

49. Halset
0

2016-02-29 17:55:34

@kwistas i @48 Miałem prywatnie ponad 10 lat Plusa, obecnie mam służbowy w Plusie (taką umowę ma mój pracodawca) Więc nie piszcie mi tu bzdur. Plus jest zapchany jak rura w klozecie na 3G. Zdarzają się stacje czy miejsca gdzie jeszcze dobrze chodzi ale to jest kropla w morzu. Mieszkam na osiedlu z ponad 30tys mieszkańców. Najwięcej stacji mam N! i PLusa, z czego Plus oczywiście misz masz technologiczny. Na 3G nie idzie korzystać z neta. Prędkości góra 4-4.5 Mb/s na U900 ledwo 1Mb/s przekraczam. To w Play o mniejszych zasobach radiowych takich prędkości nie ma. Plus jeszcze jako tako oddycha na LTE ale też nie jest super hiper. Maks wyciagam 25-26 Mb/s przy najsilniejszym sygnale LTE, jaki mam w domu w Plusie. Dla przykładu na Play ok 15-17 Mb/s na LTE. Orange pól roku temu latał po 35Mb/s, TM się kończył na 27-28 Mb/s. Orange nie mam co dzień ale chciałem, z tym że połączenia w chacie ciągle zrywane. Z dwa tygodnie temu (trochę klientów Orange nałapało przez lepsze promocji niż TM) gdy testowałem - Orange w końcu idzie gadać, ale prędkości na O są dzisiaj niższe niż w TM i osiagają w granicach 40-45 Mb/s (przy obecnie wspólnym dla N! 15Mhz na LTE1800) a TM - grubo powyżej 50Mbs. Dla przykładu na 3G zarówno w Orange jak i w TM osiągam prędkości zbliżone do LTE Plusa. Bez problemu 20Mb/s i wyżej. A na trasie jak jestem w terenie w różnych miejscach, bym się zapłakał gdyby nie działało LTE w Plusie. Na 3G nie idzie nie tylko korzystać na lapie z maila, ale nawet problem jest z otwieraniem stron.Są oczywiście miejsca, gdzie LTE jest zbędne i w Plusie działa 3G płynnie i dobrze ale to kropla w morzu.

Odpowiedz

48. ~Ja
1

2016-02-29 16:17:50

Halset, pseudoekspercie nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia, OK? Myślę, że koleś z 38 prawdę pisze. Co do leżenia i kwiczenia, weźmy np. Piaseczno: 3G Plusa 20-30 Mb/s, 3G T-mobile/Orange 2-6 Mb/s - i to wszystko jedno czy 900 czy 2100.

Odpowiedz

47. ~P
1

2016-02-29 15:44:32

Spokojnie, modernizacja dosylu tez jest przewidziana. Wykazy radiolinii uke są mocno nieaktualne

Odpowiedz

46. kwistas
-2

2016-02-29 14:56:38

W mojej miejscowości działa radiolinia 182Mb/s i co? I nic, internet LTE 800/1800 stabilne 30-50Mb/s, na 3G 900 (całe szczęście brak 2100) max 10Mb/s, nie wiem może na papierze wygląda to źle, ale w rzeczywistości działa to normalnie jak w innych sieciach. Orange postawiło teoretycznie 2x183Mb/s i co? I nic, działa podobnie jak w Plusie tylko zasięg marny przez wymuszone 2100Mhz, więc prędkości są niestabilne.

Odpowiedz

45. Halset
0

2016-02-29 14:45:45

@Witek! Do kiedy TMobile bądź UKE mają czas na ogłoszenie informacji o bloku LTE800 po NetNecie? Jest jakaś graniczna data lub dzień ?

Odpowiedz

44. DanielR
1

2016-02-29 14:39:21

@xy (42), właśnie, GSM w Polsce działa już ponad 16 lat, więc jaka wymiana telefonu co dwa lata?! Przez ten czas i tak musiałeś wymienić przynajmniej raz terminal, bo stary zwyczajnie rozpadł się ze starości, zużył się (chyba, że jesteś człowiekiem wyjątkowo dbającym o sprzęt ). Zanim w pełni zniknie GSM zapewne minie kolejne parę lat. Nie wiem więc, o czym piszesz.

Odpowiedz

43. Halset
0

2016-02-29 14:38:42

@38 Tak, na pewno to robisz. Poczytaj na forum w temacie Plusa, jak ciągną te swoje słynne radiolinie/światłowody 183 Mb/s i nierzadko podłączona nie jest jedna stacja ale NAWET 3 :) Przeginka. Dlatego napisałem.....ok, zapowiadają rozbudowę LTE ale nie się za dosył zabiorą również. Przecież dzisiaj widać, jak ich 3G leży i kwiczy.

Odpowiedz

42. ~xy
-2

2016-02-29 14:11:59

@21: Jesteś idealnym tzw. "targetem" dla marketingowców. Tacy łykają wszystko co im się zaproponuje. To, że co 2 lata kupujesz nowego smarkfona nie znaczy, że każdy ma tak robić. Największą zaletą sieci GSM-u jest to, że ona już została zbudowana i można z niej jeszcze długo korzystać do rozmów i terminali płatniczych, alarmów, itp. Byłem jakiś czas w Czechach i to co się rzuca w oczy to ich pragmatyczne do bólu podejście. Jak coś im służy to nie zmieniają tego, choć ich stać. U nas dokładnie odwrotnie - nieważne czy się opłaca, czy tego potrzebujemy - wciskają coś nowego to kupujmy! Zapożyczajmy się, ale musimy mieć nowe. Samochody, telefony, cokolwiek. Bo jeszcze sąsiad by miał nowszy.

Odpowiedz

1

2016-02-29 13:54:04

PODSUMOWANIE MODERNIZACJI 2015: A także info o testach i planach na 2016.

Odpowiedz

40. Ron
-1

2016-02-29 13:50:14

@WitekT, prośba czy możesz dla nas wszystkich jako dziennikarz dowiedzieć się, co będzie z GSM 900 (2G) jak Polkomtel ustawi zasoby na LTE ??

Odpowiedz

39. ~29
0

2016-02-29 13:14:37

a nie pomyliles : telepolis????

Odpowiedz