DAJ CYNK

Pierwsza holograficzna rozmowa w sieci 5G

05.04.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 32

Ważne 9

3

Koreański operator KT i amerykański Verizon przeprowadziły pierwszą rozmowę w sieci 5G wykorzystując do tego hologram.Koreański operator KT i amerykański Verizon przeprowadziły pierwszą rozmowę w sieci 5G wykorzystując do tego hologram.

Połączenie zostało zrealizowane w paśmie 28 GHz przy wykorzystaniu flagowego produktu KT, który pojawi się w sieci 5G. Koreański operator mocno pracuje nad rozwojem hologramów. Do zrealizowania takiego połączenia potrzebna jest duża szybkość przesyłania danych, a sama rozmowa bardzo mocno obciąża sieć. Dlatego też do wprowadzenia hologramów do użytku komercyjnego niezbędna jest współpraca operatorów z całego świata. Rzecznik KT przekonuje, że jeśli sieć 5G wejdzie do komercyjnego użytku, to hologramy będą jej flagową usługą. Ma to nastąpić już w 2019 roku.

Dzięki hologramom będzie możliwe spotkanie z inną osobą będącą na drugim końcu świata. Rozmówcy będą mogli widzieć siebie nawzajem w trójwymiarowym modelu o rzeczywistych rozmiarach i kształtach. Technologia znana z Gwiezdnych Wojen wydaje się być już coraz bliżej.

Źródło tekstu: KoreaHerald; wł

Komentarze
Zaloguj się