DAJ CYNK

[Aktualizacja] Cyfrowy Polsat zamyka serwis FrazPC

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11209

31 grudnia zostanie zamknięty serwis FrazaPC. Jeden z ważniejszych portali, a konkretniej vortal, w historii polskiego Internetu.

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Takim komunikatem obecnie wita swoich użytkowników FrazaPC i przypomina o tym na każdej stronie serwisu. 

FrazaPC wpadł w ręce Cyfrowego Polsatu w 2012 roku podczas dużych zakupów, jakie przypadły na ten rok. Wraz z nim CP zakupił wtedy portal gery.pl, oraz Redefine, Netshare i serwis IPLA. Wartość transakcji opiewała na 150 mln złotych.

Zapytaliśmy Cyfrowy Polsat o powody wyłączenia serwisu. Jak tylko otrzymamy jakieś informacje w tej sprawie, uzupełnimy wiadomość.

Aktualizacja:

Otrzymaliśmy odpowiedź Cyfrowego Polsatu w powyższej sprawie. Oto ona:

Postanowiliśmy skoncentrować się na rozwoju jednego serwisu technologicznego – geekweek.pl, który niedawno przeszedł dużą zmianę i od czerwca br. działa w nowej odsłonie. FrazPC będzie dostępny jeszcze do końca br.

Spółka FrazPC została kupiona w 2012 roku i była jednym z elementów transakcji, która obejmowała zakup udziałów w spółkach tworzących telewizję internetową IPLA. To IPLA stanowiła główny przedmiot tej transakcji, jako że idealnie uzupełnia działalność naszej grupy o internetowy kanał dystrybucji treści TV.

W 2012 roku Cyfrowy Polsat kupił za 150 mln zł spółki tworzące serwis Ipla.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: FrazPC, Cyfrowy Polsat

Tagi: frazpc
Przewiń w dół do następnego wpisu