DAJ CYNK

Były minister finansów wejdzie do rady nadzorczej TP

WitekT

Wydarzenia

11. kwietnia walne zgromadzenie akcjonariuszy Telekomunikacji Polskiej powoła czterech nowych członków rady nadzorczej. Trzech Francuzów i Polaka - Mirosława Gronickiego, ministra finansów w rządzie Marka Belki.

11. kwietnia walne zgromadzenie akcjonariuszy Telekomunikacji Polskiej powoła czterech nowych członków rady nadzorczej. Trzech Francuzów i Polaka - Mirosława Gronickiego, ministra finansów w rządzie Marka Belki.

Nowi członkowie zostaną powołani w związku z tym, że czterem dotychczasowym wygasają mandaty. Proponowani przez France Telecom nowi członkowie to:

  • Gervais Pellissier - od 2005 roku nadzorujący proces integracji spółek Grupy FT w Hiszpanii, a następnie członkiem zarządu ds. finansów, systemów informatycznych i przedsięwzięć w Wielkiej Brytanii,
  • Eric Debroeck - od połowy 2004 roku pełni funkcję starszego wiceprezesa ds. regulacyjnych w Grupie FT,
  • Marc Ricau - pracuje w Grupie FT od 1986 roku. Od 2009 roku jest wiceprezesem strefy AMEA (strukturze obejmującej zakresem działania Afrykę, Bliski Wschód i Azję) ds. krajów i partnerstwa w tym regionie. Obecnie, jest członkiem rad nadzorczych kilku spółek zależnych Grupy w Afryce,
  • Mirosław Gronicki - doktor ekonomii, obecne jest niezależnym konsultantem (współpracuje z Goldman Sachs International, Brevan Howard, Bank Millennium). W latach 2004-2005 był ministrem finansów w rządzie Marka Belki. Od 2000 do 2004 roku zajmował stanowisko głównego ekonomisty w Banku Millennium. Był Członkiem Rady Makroekonomicznej przy ministrze finansów (1998), pracował jako makroekonomista w Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE) (1997-2000), był konsultantem Harvard Institute for International Development na Ukrainie (1997-2000), a w latach 1993-1997 był makroekonomistą w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku. W 1992 roku był pracownikiem naukowo-badawczym w Międzynarodowym Centrum Badań nad Rozwojem Azji Wschodniej (CESAD) w Kitakyushu, w Japonii, a wcześniej konsultantem Banku Światowego i ONZ (1988-1991).

    Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

    Źródło tekstu: wł