DAJ CYNK

Getin Bank udostępnił płatności HCE

14.09.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4571

Ważne 1

3

Nowa usługa Getin Banku umożliwia bezpieczne płatności zbliżeniowe telefonem, również bez zasięgu sieci. Wystarczy urządzenie z NFC, działające na systemie operacyjnym Android KitKat lub nowszym oraz aplikacja mobilna Getin Wallet.

Nowa usługa Getin Banku umożliwia bezpieczne płatności zbliżeniowe telefonem, również bez zasięgu sieci. Wystarczy urządzenie z NFC, działające na systemie operacyjnym Android KitKat lub nowszym oraz aplikacja mobilna Getin Wallet.

Płatności mobilne w technologii HCE (Host Card Emulation), opracowane i wdrożone zostały we współpracy z MasterCardem. Getin Bank jest jednym z pierwszych banków w Polsce, który udostępnił rozwiązanie swoim klientom.

Technologia umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem komórkowym na tej samej zasadzie, co tradycyjną kartą zbliżeniową. To, co wyróżnia rozwiązanie od dotychczasowej oferty płatności mobilnych, to niezależność od zasięgu sieci telekomunikacyjnej. Dzięki temu z usługi można korzystać wszędzie tam, gdzie dostępne są terminale zbliżeniowe.

Korzystanie z płatności mobilnych w technologii HCE jest nie tylko wygodne, ale też całkowicie bezpieczne. Wdrożona przez Getin Bank usługa została zabezpieczona mechanizmem odnawiania zestawów kluczy kryptograficznych, opracowanym w ramach specyfikacji MasterCard Cloud-Based Payments (MCBP).

Aby skorzystać z płatności wystarczy posiadać urządzenie z modułem NFC oraz zainstalować aplikację Getin Wallet. Po rejestracji w systemie i wybraniu numeru PIN do transakcji mobilnych, każdy użytkownik może zarejestrować do 5 kart w aplikacji. Każda z transakcji wykonywana za pomocą jednej z kart w Getin Wallet jest zabezpieczona jednorazowym kluczem zabezpieczającym.

Źródło tekstu: Getin Bank

Komentarze
Zaloguj się
21. ~Adam
0

2015-10-05 00:58:34

@19 Czytaj ze zrozumieniem, napisałem, że chodzi o dowolną kartę sim, a nie dowolną kartę debetową

Odpowiedz

20. ~
0

2015-10-02 15:29:33

Wszystko pięknie ładnie apka jest w markecie tylko jak chciałem to uruchomić to się okazuję że mojego telefonu (Samsung A3) jeszcze nie obsługuje.

Odpowiedz

0

2015-09-16 07:17:26

@18 jaką kartę SIM??? karta SIM nie ma z tym nic wspólnego :)

Odpowiedz

18. ~Adam
0

2015-09-15 20:41:16

To raczej chodzi o dowolną kartę sim, a nie dowolną kartę debetową ;))

Odpowiedz

17. wlo
0

2015-09-15 12:13:06

No pewnie! To takie oczywiste jest przecież...

Odpowiedz

0

2015-09-15 12:10:32

na pewno można pod to podpiąć dowolną kartę debetową/kredytową, a nie tylko karty Getin? :)

Odpowiedz

15. ~krzysp
0

2015-09-15 00:14:02

Płatności HCE od dłuższego czasu działają już w Pekao SA - usługa PeoPay. Są dostępne dla każdego, nie trzeba wiązać się z konkretnym operatorem i nie trzeba nawet posiadać konta w Pekao SA aby z nich korzystać. Świetnie, że Getin stawia na HCE a nie na trzymanie kluczy kryptograficznych karty płatniczej na SIMie (jak to ma miejsce w T-Mobile MyWallet). Pozdrawiam

Odpowiedz

14. ~habadziabak
0

2015-09-14 22:03:15

@8 dzięki za info - przyglądnę się zatem temu bliżej :) jestem u tych co nie mają obsługi nfc (4) i już zacząłem tracić nadzieję, że kiedyś użyję tej funkcji w telefonie

Odpowiedz

13. tMati
0

2015-09-14 17:44:55

@6 Zapominasz o współpracy mBanku i Orange, kto wie jakie są jej warunki.P.S. Dobrze, że mBank w końcu wprowadził w aplikacji możliwość skanowania kodu faktury.

Odpowiedz

12. ~pabloki
0

2015-09-14 16:35:29

ale powaznie to nie warto o tym pisac. przeciez to getin. szanujmy sie.

Odpowiedz

11. greg.x
1

2015-09-14 16:30:10

pobierają. oplate nawet za kartę ktora nawet nie była aktywna, od ponad 2 lat. tez chętnie bym od nich uciekl, ale mam u nich hipoteke, szybko zleci jescze tylko 26 lat

Odpowiedz

10. ~
0

2015-09-14 16:08:43

Wyniosłem się z Getina po tym, jak wprowadzili opłatę za kartę 7 zł/mc (wcześniej wszystko było free).

Odpowiedz

9. ~Antworten
0

2015-09-14 14:59:17

Smutne, że banki jako instytucje zaufania publicznego piszą takie bzdury o całkowitym bezpieczeństwie przez wykorzystanie jednorazowego klucza zabezpieczającego.Takie mechanizmy zostały już dawno złamane m.in. w zabezpieczeniach samochodów.Wystarczy urządzenie, które przechwyci ten jednorazowy klucz i zablokuje jego użycie przez aplikację. Ta wyświetli błąd, klient zapłaci gotówką, a złodziej może już płacić naszą kartą. Owszem, nie jest to póki co jakoś banalnie proste, ale wykonalne, a banki zamiast zwiększać poziom zabezpieczeń, zmniejszają go, rezygnując z kolejnych mechanizmów autoryzacji.

Odpowiedz

8. ~DN
0

2015-09-14 14:51:42

7. Dokładnie tak, dowolny operator. To samo z tego co pamiętam oferuje jeszcze w Polsce Pekao.

Odpowiedz

7. ~habadziabak
0

2015-09-14 14:06:39

czy to oznacza, że nie trzeba już mieć karty od "T" albo "O" żeby używać płatności NFC ?

Odpowiedz