DAJ CYNK

Samsung patentuje podwójnie składany smartfon

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung nowy patent podwójnie składany smartfon

Samsung cały czas pracuje nad rozwojem swoich składanych smartfonów. Przejawem tego jest nowy patent na urządzenie złożone z trzech części połączonych zawiasami, czyli smartfon składany podwójnie.

Obecnie kilku producentów ma w swoim portfolio składane smartfony. Wśród tych najnowszych są Huawei P50 Pocket i Oppo Find N, jest też Xiaomi Mi Mix Fold czy Huawei Mate X2. Jednak to samsungowe modele Galaxy Z Flix3 i Galaxy Z Fold3 są dostępne globalnie. To z czasem się zmieni, więc Samsung musi się postarać, by zachować pozycję lidera w segmencie takich urządzeń.

Zobacz: Samsung Galaxy Z Flip3 5G: rozkładany smartfon jeszcze bliżej ideału
Zobacz: Samsung Galaxy Z Fold3 5G – test składanego telefonu, który uzależnia

Serwis LetsGoDigital odnalazł patent, który został przyznany firmie Samsung. Opisane jest w nim podwójnie składany smartfon z dwoma zawiasami i trzema częściami zginanego wyświetlacza. Dokumentacja patentowa została złożona w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) w połowie czerwca tego roku, natomiast jej publikacja nastąpiła 23 grudnia 2021 roku.

Samsung patent szkic

Opatentowane urządzenie składa się w kształt litery Z. W ten sposób dwie części wyświetlacza chowają się wewnątrz, natomiast ostatnia stanowi ekran okładki. Pod powierzchnią wyświetlacza ukryty jest aparat fotograficzny, podobny do tego z modelu Galaxy Z Fold3, a także czytnik linii papilarnych. Tylny zestaw fotograficzny z kolei składa się z trzech aparatów, którym towarzyszy dodatkowy ekran. Dzięki niemu można zrobić zdjęcie selfie za pomocą głównego aparatu.

Z dokumentacji patentowej wynika, że trzyczęściowy ekran smartfonu będzie można obsługiwać za pomocą rysika S Pen, podobnie jak ma to miejsce w najnowszym Foldzie. Są tu też dwie baterie oraz co najmniej dwie anteny do łączności komórkowej.

Samsung patent wizualizacja

Samsung nie jest jedyną firmą, która pracuje nad potrójnie składanym smartfonem. Według informacji pochodzących z różnych źródeł, nad podobnym sprzętem myśli OnePlus, a także Vivo, Huawei i Xiaomi. Wciąż nie wiadomo kiedy któreś z nich trafi na rynek.

Zobacz: Huawei chwali się wzrostami - w składanych smartfonach aż 200%
Zobacz: Szkło LG ochroni ekrany w składanych smartfonach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis, LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu