DAJ CYNK

Huawei P50 Pocket zadebiutował. Ma aparat do fotografii fluorescencyjnej

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Huawei P50 Pocket zadebiutował.

Huawei zaprezentował swój najnowszy smartfon – rozkładany Huawei P50 Pocket.  Urządzenie stworzone zostało zwłaszcza z myślą o kobietach, jednak jego atuty to nie tylko wygląd. Smartfon zwraca uwagę dobrym ekranem i niebanalnym aparatem.

Huawei P50 Pocket pojawiał się w zapowiedziach od kilku dni i dziś doczekał się oficjalnej premiery. Wygląd i konstrukcja telefonu nie są zaskoczeniem, bo już wcześniej do sieci przeniknęły zdjęcia telefonu, który pod względem budowy przypomina serię Galaxy Z Flip – jest to więc kompaktowy klapkowiec, który po rozłożeniu przypomina tradycyjny smartfon.

Podczas premiery producent po raz kolejny wskazał, że Huawei P50 Pocket może być szczególnie interesującą propozycją dla pań. Im firma poleca przede wszystkim złoty wariant Premium Gold, który powstał we współpracy z holenderską projektantką mody Iris van Herpen.

Huawei P50 Pocket

Wariant biały niewiele ustępuje wersji złotej – w obydwu modelach szklaną obudowę z zewnątrz pokrywają drobne rzeźbienia 3D, które nadają całości wygląd eleganckiej puderniczki. Gdy telefon jest zamknięty, ma 15,2 mm grubości, natomiast po rozłożeniu grubość urządzenia wynosi 7,2 mm. Waży 190 gramów.

Huawei P50 Pocket

Nie są to jedyne wersje kolorystyczna – jest też gładka wersja czarna, która wygląda już o wiele surowiej, więc nie odstraszy męskich użytkowników. 

Producent skonstruował dla modelu P50 Pocket całkiem nowy zawias, w którym zastosowano ciekły metal na bazie cyrkonu i stal o wysokiej wytrzymałości 2100 MPa. Powstał także specjalny mechanizm ułatwiający otwieranie i zamykanie klapki.  

Na górnej klapce poza okrągłym modułem aparatów znajduje się mały wyświetlacz 1 cal do poglądu powiadomień lub aparatu. Po rozłożeniu Huawei P50 Pocket odsłania duży ekran OLED o przekątnej 6,9 cala, rozdzielczości 1188 x 2790 i proporcjach 21:9. Obraz ma odświeżanie 120 Hz, wspierany jest też przez działającą z częstotliwością 1440 Hz funkcję redukcji migotania obrazu PWM, zapewnia reakcję na dotyk 300 MHz. Wyświetlacz oferuje ponad miliard kolorów w pełnej przestrzeni barw DCI-P3. 

Huawei P50 Pocket

Główną sekcję fotograficzną tworzą trzy aparaty: 40 Mpix True Chroma, szerokokątny 13 Mpix (f/2,2) oraz aparat Ultra Spectrum 32 MPix (f/1,8). Ten ostatni, korzystając z dodatkowego czujnika Multi Spectrum, ma odpowiadać za wzmocnienie kolorystki obrazu, a także wysoką szczegółowość w ciężkich warunkach oświetleniowych. Kluczową cechą jest jednak tryb fotografii fluorescencyjnej, która rejestruje kolory i detale ujawniające się dopiero pod wpływem promieniowania nadfioletowego, czyli niewidziane na co dzień przez nieuzbrojone ludzkie oko.

Huawei P50 Pocket

Moc do pracy zapewnia układ Snapdragon 888 z modemem 4G, bez dostępu do sieci 5G. Powstały dwa warianty pamięci RAM: 8 i 12 GB, a także dwie pojemności pamięci masowej: 256 i 512 GB. Smartfon zapewnia łączność LTE i Wi-Fi 6. Wszystkim zarządza HarmonyOS.

Huawei P50 Pocket

Akumulator w telefonie Huawei P50 Pocket ma pojemność 4000 mAh i można go ładować z mocą 40 W.

Huawei P50 Pocket kosztuje 8988 juanów (5 776 zł) w wersji 8 / 256 GB oraz 10 988  juanów (7 062 zł) w wariancie 12 / 512 GB. Sprzedaż rusza już dziś w Chinach, ale producent zapowiada międzynarodową dostępność tego urządzenia. 

Zobacz: Samsung Galaxy Z Flip3 5G: rozkładany smartfon jeszcze bliżej ideału
Zobacz: Huawei Nova 9 – smartfon, który przekona nas do HMS? Pierwsze wrażenia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Huawei

Źródło tekstu: Huawei Central, GSM Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu