DAJ CYNK

Masz samsunga? Możesz naprawić go sam

Marian Szutiak

Sprzęt

samsung-galaxy-samodzielna-naprawa-polska

Samsung Electronics rozszerza program samodzielnej naprawy. W wybranych krajach Europy, w tym również w Polsce, będzie tak można w domowym zaciszu naprawić niektóre usterki w flagowych Galaktykach.

Samsung ogłosił, że program samodzielnej naprawy jest już dostępny w Europie. Można z niego skorzystać w szczególności w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Polsce, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Decyzja ta ma wynikać z niedawnego uruchomienia tego programu w Korei.

Zobacz: Samsung Galaxy S23 FE nadchodzi. Co o nim wiemy?
Zobacz: Masz samsunga? To współczuję, bo producent zostawi Cię na lodzie

Dzięki decyzji koreańskiego producenta, teraz jeszcze więcej użytkowników urządzeń Galaxy, chcących naprawiać je samodzielnie, może uzyskać dostęp do potrzebnego sprzętu, w tym zestawów narzędzi i oryginalnych części Samsunga. Mogą one przedłużyć cykl życia urządzeń, jeśli te zostaną prawidłowo naprawione. Program obejmuje smartfony z serii Galaxy S20, Galaxy S21 i Galaxy S22.

Pracujemy nad wydłużeniem cyklu życia naszych urządzeń Galaxy, by zachęcić użytkowników do korzystania z nich tak długo, jak to możliwe. Dążymy do rozszerzenia naszego programu samodzielnej naprawy na cały świat.

– powiedział TM Roh, Prezes i Szef wydziału Mobile eXperience Business, Samsung Electronics

Premiera programu samodzielnej naprawy miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w 2022 roku. By dotrzeć z programem do europejskich klientów, Samsung współpracuje z wiodącymi dystrybutorami części w Europie, w tym z firmami:

  • ASWO – niemiecki specjalista w zakresie obsługi posprzedażnej i elektroniki w Europie oraz autoryzowany dystrybutor firmy Samsung,
  • 2Service – holenderski dostawca części elektronicznych i autoryzowany dystrybutor Samsunga.

To naprawisz samodzielnie

Użytkownicy smartfonów z serii Galaxy S20, Galaxy S21 i Galaxy S22 w Europie mogą wymienić wyświetlacz, tylne szkło i porty ładowania. Po całej operacji będą oni również mogli zachować wszystkie narzędzia służące do naprawy, by móc z nich skorzystać w dowolnym momencie. W ten sposób można wydłużyć żywotność już posiadanego sprzętu.

Firma Samsung zamierza rozszerzyć program samodzielnej naprawy w najbliższej przyszłości, by objąć nim więcej urządzeń, narzędzi naprawczych, instrukcji i rynków. Starania te mają służyć zwiększeniu dostępu do tej możliwości i dania użytkownikom urządzeń Galaxy wyboru między naprawą w serwisie a naprawą samodzielną.

Ile to kosztuje?

Jako użytkownik smartfony Samsung Galaxy S22 Ultra, postanowiłem sprawdzić, ile kosztowałaby mnie jego samodzielna naprawa. Najwięcej zapłaciłbym za nowy wyświetlacz z panelem dotykowym – 1441,47 zł. Ceny innych części wyglądają tak:

  • klapka baterii – 323,17 zł,
  • moduł gniazda ładowania – 252,80 zł,
  • zestaw podstawowych narzędzi (patrz zdjęcie poniżej) – 133,15 zł.

Samsung repair set

Zobacz: Apple pomoże Ci w samodzielnej naprawie iPhone'a. W Polsce też
Zobacz: Lubisz sam naprawiać smartfony? Z tymi modelami pójdzie Ci najłatwiej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl

Źródło tekstu: Samsung