DAJ CYNK

OnePlus 7 Pro rozebrany na części przez iFixit. Skomplikowany, ale sporo da się naprawić samemu

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7786

Tradycyjnie iFixit dobrało się do najnowszego telefonu od OnePlus i dokonało rozebrania na czynniki pierwsze. Konstrukcja wydaje się dość skomplikowana, ale na szczęście cokolwiek da się naprawić samemu.

OnePlus 7 Pro nie uzyskał zbyt wysokiej noty w kwestii łatwości naprawy (raptem 4 punkty na 10). Pod tym względem nie odbiega jednak od większości współczesnych flagowych konstrukcji, których producenci wydają się tym specjalnie nie przejmować. Obudowę po podgrzaniu należy otwierać bardzo ostrożnie, ponieważ przyklejone do aluminiowej ramki szkło pokrywające tył telefonu jest dość delikatne.

Zobacz: Polska cena OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Wiemy już o nich wszystko

Miła niespodzianka czeka nas po dostaniu się do środka. Okazuje się, że wbudowaną baterię możemy stosunkowo łatwo wymienić na nową. Ma ona specjalną taśmę umożliwiającą wyciągnięcie akumulatora i nie jest mocno przyklejona do konstrukcji. Ciekawie prezentuje się od środka mechanizm wysuwanego przedniego aparatu, umieszczony na długiej śrubie z mechanizmem sprężynowym.

Zobacz: OnePlus 7 Pro na torturach w JerryRigEverything. Jak znosi rysowanie, przypalanie i wyginanie?

OnePlus 7 Pro w wielu miejscach zamiast połączeń lutowanych stosuje złączki oraz gniazda, które z łatwością pozwalają wymienić niektóre komponenty telefonu. Modułowa konstrukcja to duży plus. Najwięcej trudności przynosi z kolei wymiana wyświetlacza OLED, która wymaga rozebrania praktycznie całego urządzenia. iFixit ma również obawy o trwałość wspomnianego mechanizmu wysuwanego aparatu po dłuższym czasie użytkowania.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: iFixit

Źródło tekstu: AndroidPIT

Przewiń w dół do następnego wpisu