DAJ CYNK

Huawei szykuje Mate X do sprzedaży w Chinach. Autorski moduł 5G pręży muskuły w teście prędkości

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7924

Huawei przygotowuje swój składany smartfon Mate X do premiery rynkowej w Chinach, którą zaplanowano na ten miesiąc. Przy okazji przetestowano sprawność wbudowanego autorskiego modułu 5G.

Chińczycy w przeciwieństwie do większości producentów zdecydowali się na autorski modem 5G, Balong 5000. Ostatnie testy prędkości Mate X przeprowadzone w sieci China Unicom na terenie Instytutu Badawczego w Szanghaju wykazały przekroczenie bariery 1 Gb/s podczas pobierania i 100 Mb/s podczas wysyłania. Do testu wykorzystano dobrze znaną aplikację Speed Test od Oookla.

Zobacz: Huawei Mate X dopiero w czerwcu. Galaxy Fold trafi do sklepów wcześniej

Zdjęcia umieszczone w serwisie Gizmochina sugerują również, że Huawei Mate X będzie automatycznie przełączać się między sieciami 5G/4G/3G/2G zależnie od zasięgu. W warunkach laboratoryjnych składany smartfon Huawei jest w stanie osiągnąć prędkość pobierania 1,2 Gb/s. Warto przypomnieć, że w środku pracuje procesor Kirin 980, korzystający z 8 GB pamięci RAM i 512 GB miejsca na dane.

Zobacz: Samsung pracuje nad naprawieniem Galaxy Fold. Które z wad udało się wyeliminować?

W pozycji rozłożonej otrzymujemy 8-calowy niemal kwadratowy ekran o rozdzielczości 2480 x 2200 pikseli (proporcje 8:7.1). Po złożeniu mamy natomiast panel 6,6 cala o rozdzielczości 2480 x 1148 pikseli (proporcje 19.5:9). Niestety nadal nie znamy daty premiery konkurencyjnego składanego urządzenia Samsunga. Na skutek problemów z egzemplarzami testowymi, które trafiły do dziennikarzy, Koreańczycy zdecydowali się ją odłożyć.

Zobacz: Huawei Mate X w naszych rękach - wyginamy i sprawdzamy najbardziej futurystyczny smartfon tego roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Gizmochina

Źródło tekstu: BGR.com

Przewiń w dół do następnego wpisu