DAJ CYNK

Huawei Mate X dopiero w czerwcu. Galaxy Fold trafi do sklepów wcześniej

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6057

Wygląda na to, że Huawei nie zamierza śpieszyć się ze sprzedażą składanego Mate'a X. Wcześniej będziemy mogli kupić Samsunga Galaxy Fold. Czy to oznacza, że Chińczycy są aż tak pewni swojego produktu?

Przedsprzedaż Samsunga Galaxy Fold wystartuje 25 kwietnia. Oznacza to, że Koreańczycy nie tylko wcześniej zaprezentowali swoje urządzenie, ale również trafi ono na rynek wcześniej niż składany smartfon Huaweia. Ten zadebiutuje na rynku dopiero w czerwcu.

Zobacz: Samsung na targach Mobile World Congress - Galaxy Fold, Galaxy A30 i A50 oraz rodzina Galaxy S10

Galaxy Fold i Mate X to dwie zupełnie różne koncepcje składanego smartfonu. Urządzenie Samsunga ma dwa ekrany - jeden na zewnątrz, drugi wewnątrz składanej obudowy. Do tego większy wyświetlacz (7,3 cala) składa się do środka. W przypadku Huaweia wyświetlacz jest jeden (8 cali) i składa się na zewnątrz, dzięki czemu po obu stronach zamkniętej obudowy mamy dostęp do dwóch mniejszych ekranów.

Zobacz: Huawei Mate X w naszych rękach - wyginamy i sprawdzamy najbardziej futurystyczny smartfon tego roku

Na chwilę obecną wydaje się, że oczekiwania wobec Huaweia są większe. Mate X zrobił zdecydowanie lepsze wrażenie podczas prezentacji i wydawał się bardziej dopracowaną konstrukcją. Samsung mógł jednak od momentu premiery nieco poprawić swój smartfon, np. pod kątem szybkości działania i przełączania się pomiędzy ekranami. Choć z drugiej strony, Huawei zapewne zrobi to samo.

Zobacz: Przedsprzedaż smartfonu Samsung Galaxy Fold w Europie ruszy 26 kwietnia. Urządzenie trafi też do Polski

Pewni możemy być jednego - to nie będą smartfony dla każdego. Galaxy Fold będzie kosztować ok 2000 euro, a Mate X 2300 euro. W Polsce w obu przypadkach możemy spodziewać się ceny powyżej 10 000 zł, choć 9999 zł może wyglądać trochę przyjaźniej.

Zobacz: Testujemy Huawei P30 Pro - zoom 50x i zdjęcia nocne jakich nie widział świat [wideo]

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung; Huawei; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu