DAJ CYNK

Przedsprzedaż smartfonu Samsung Galaxy Fold w Europie ruszy 26 kwietnia. Urządzenie trafi też do Polski

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4652

Samsung ujawnił, kiedy w Europie będzie można składać zamówienia na składany smartfon Galaxy Fold. Na liście krajów, w których urządzenie będzie dostępne, znalazła się również Polska.

Samsung Galaxy Fold ma dwa wyświetlacze. Na zewnętrznej części obudowy znajduje się 4,6-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 840 x 1690 pikseli, natomiast wewnątrz (po złożeniu) zamontowano 7,3-calowy, elastyczny panel Dynamic AMOLED o rozdzielczości 2152 x 1536 pikseli. Większy wyświetlacz umożliwia jednoczesne korzystanie z trzech aplikacji. Na wyposażeniu urządzenia znalazło się łącznie sześć aparatów fotograficznych. Trzy z nich znajdują się z tyłu (na zewnątrz): 12 Mpix f/1.5-f/2.4 OIS + 16 Mpix f/2.2 (ultraszeroki kąt) + 12 Mpix d/2.4 OIS (teleobiektyw). Nad mniejszym ekranem zlokalizowany jest aparat 10 Mpix f/2.0. Dodatkowo we wcięciu w wewnętrznym wyświetlaczu producent umieścił podwójny aparat: 10 Mpix f/2.2 + 8 Mpix f/1.9.

Składany smartfon Samsunga napędzany jest chipsetem Qualcomm Snapdragon 855, wspieranym przez 12 GB RAM-u i 512 GB przestrzeni na dane, bez możliwości rozszerzenia przy pomocy kart pamięci. Całość zasilana jest dwoma akumulatorami o łącznej pojemności 4380 mAh i pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold - składany smartfon z 6 aparatami i 12 GB pamięci RAM
Zobacz: Samsung na targach Mobile World Congress - Galaxy Fold, Galaxy A30 i A50 oraz rodzina Galaxy S10
Zobacz: Nie opadł kurz po premierze Galaxy Fold i Galaxy S10, a już wiemy, że Galaxy Note10 będzie miał cztery aparaty i wielki ekran

Przedsprzedaż Galaxy Fold w Europie rozpocznie się 26 kwietnia bieżącego roku, natomiast 3 maja smartfon trafi do regularnej sprzedaży w 15 krajach. Na liście znalazły się: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja, Włochy i Wielka Brytania. Za smartfon z modemem 4G będzie trzeba zapłacić 2000 euro (prawie 8600 zł).

Zobacz: Samsung Galaxy S10 - recenzja przewidywalnie dobrego smartfonu
Zobacz: Test smartfonu Samsung Galaxy S10+ - ewolucja poszła w dobrą stronę
Zobacz: Huawei Mate X w naszych rękach - wyginamy i sprawdzamy najbardziej futurystyczny smartfon tego roku

Źródło tekstu: SamMobile

Przewiń w dół do następnego wpisu