DAJ CYNK

Samsung Galaxy Fold - składany smartfon z 6 aparatami i 12 GB pamięci RAM

orson_dzi

Sprzęt

Ważnym punktem dzisiejszej prezentacji Samsunga okazał się być składany smartfon Galaxy Fold. I trzeba przyznać, że zrobił wrażenie.

Dwa ekrany, więcej możliwości

Galaxy Fold to smartfon wyposażony w dwa ekrany. Pierwszy, zewnętrzny Super AMOLED ma przekątną 4,6 cala i wyświetla obraz o rozdzielczości 840 x 1960 pikseli. Drugi, zamknięty wewnątrz Dynamic AMOLED składanej obudowy ma tabletową przekątną aż 7,3 cala i rozdzielczość 1536 x 2152 piksele. Wewnętrzny ekran składa się wraz z obudową i został nazwany Infinity Flex Display.

Aplikacja zawsze na ekranie

Samsung zadbał, aby interfejs Galaxy Fold był kompatybilny z dwoma ekranami. Dlatego też jeśli otworzymy dowolną aplikację na ekranie zewnętrznym, to po otwarciu obudowy zobaczymy dokładnie ten sam obraz na ekranie głównym. Tyle tylko, że będzie on oczywiście większy.

Aby w pełni wykorzystać potencjał dużego ekranu, można go podzielić na maksymalnie trzy części i otworzyć w nich dowolne aplikacje. Prawie jak Windows.

Szybka pamięć, dużo RAM-u

Galaxy Fold to nie tylko składany ekran, To flagowiec w pełnym tego słowa znaczenia. Świadczy o tym 512 GB szybkiej pamięci wbudowanej (Universal Flash Storage 3.0, eUFS), aż 12 GB pamięci RAM i układ Qualcomm Snapdragon 855. Do tego opcjonalnie łączność 5G.

Duży ekran, duży akumulator

Tak duży wyświetlacz potrzebuje odpowiednio dużo energii do działania. Samsung wykorzystał składaną konstrukcję smartfonu do umieszczenia w nim dwóch akumulatorów. Po jednym w każdej części smartfonu. Dzięki temu ich łączna pojemność to 4380 mAh. Akumulator obsługuje szybkie ładowanie Quick Charge 2.0 oraz ładowanie bezprzewodowe.

Cztery głośniki, sześć aparatów, czytnik linii papilarnych

W Galaxy Fold mamy dużo... wszystkiego. Smartfon został wyposażony w cztery głośniki rozmieszczone w rogach obudowy. Do tego mamy sześć aparatów:

  • aparat przedni na obudowie - 10 Mpix (F/2.2),
  • aparat przedni dostępny po rozłożeniu obudowy - 10 Mpix (f/2.2) i 8 Mpix (F/1.9),
  • główny aparat z tyłu obudowy - 16 Mpix (ultra-szerokokątny, F/2.2), 12 Mpix (szerokokątny, zmienna przysłona F/1.5 - F/2.4, optyczna stabilizacja obrazu, Dual Pixel), 12 Mpix (teleobiektyw, F/2.4, optyczna stabilizacja obrazu).

Składana konstrukcja smartfonu zapewne przeszkodziła w umieszczeniu czytnika linii papilarnych w ekranie, dlatego też został on umieszczony na prawym boku obudowy.

Miało być drogo? Będzie drogo

Składany smartfon, flagowa specyfikacja... To musi kosztować. I będzie. Ceny Samsunga Galaxy Fold będą zaczynać się od skromnych 1980 dolarów. Sprzedaż wystartuje 26 kwietnia, a w zestawie znajdziemy nowe słuchawki Galaxy Buds. W Polsce Galaxy Fold pojawi się 3 maja.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung; wł