DAJ CYNK

Flagowce już były, teraz wycieka Sony Xperia 10 IV

Michał Świech

Sprzęt

Sony Xperia 10 IV

Pojawiają się przecieki dotyczące smartfonu Sony Xperia 10 IV. Japończycy szykują tak naprawdę Sony Xperię 10 III, ale tańszą.

Niedawno donosiliśmy o wizualizacjach i pierwszych przeciekach dotyczących specyfikacji telefonów Sony Xperia 1 IV i Sony Xperia 5 IV. Do kompletu brakowało trzeciego z urządzeń Sony, czyli smartfonu z linii 10. Japończycy zrezygnowali bowiem rok temu z budżetowej serii L.

Teraz pojawiły się przecieki właśnie na temat modelu Sony Xperia 10 IV. Wygląda na to, ze Sony planuje zmianę w podejściu do całej serii 10. W stosunku do wycofywanej Sony Xperii 10 III, jej następczyni.... nie będzie się za bardzo różnić.

Sony Xperia 10 IV, czyli tańsza wersja Xperii 10 III

Znowu zobaczymy Snapdragona 690 i wyświetlacz OLED o przekątnej 6 cali. O ile dostaniemy najnowszego Androida, to akumulator będzie słabszy. Zamiast 4500 mAh będzie 4000 mAh. Sony Xperia 10 III kosztowała jednak na starcie 1899 złotych, a Xperia 10 IV ma kosztować 1100 AED, co przekłada się na ok. 1380 złotych

Sony wreszcie zorientował się, ze do tej pory przeginał z ceną - tu gratulacje. Niestety, Japończycy zapomnieli o tym, że klienci chcą nowego telefonu. Sony spróbuje zaoferować im wersję lite zeszłorocznego smartfonu. Na szczęście podobnego podejścia co do specyfikacji nie ma być w przypadku flagowców 1 IV i 5 IV. We wszystkich trzech widzimy jednak powrót do bardziej kanciastych kształtów znanych z dawnych modeli.

Zobacz: Sony Xperia 1 IV pojawia się na renderach
Zobacz: Sony Xperia 5 IV – nadchodzi nowy flagowiec Japończyków

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: zoutons, onleaks

Źródło tekstu: zoutons, onleaks

Przewiń w dół do następnego wpisu