DAJ CYNK

Apple prezentuje nowe smartwatche: Watch Series 6 i Watch SE

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3506


Dziś, podczas wydarzenia Apple Event, miała miejsce premiera kilku nowości marki z logo jabłuszka. Oczekiwanego przez niektórych iPhone’a 12 nie było, za to producent przedstawił dwa modele smart zegarków, a każdy z nich w dwóch rozmiarach.

Przedstawiając nowe zegarki, Apple skupiło się w pierwszej kolejności na zdrowotnych aspektach tych urządzeń. Dzięki wbudowanym czujnikom i funkcjom programowym, wielu posiadaczy Apple Watchy uchroniło się przed poważnymi problemami zdrowotnymi, uniknęło też wysokich kosztów leczenia. Watch Series 6 jest kontynuacją takiego myślenia o elektronice noszonej.    

Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE

Watch Series 6 to nowy, flagowy smartwatch Apple, który kontynuuje znane dotąd wzornictwo, czyli ma zbliżoną do kwadratu kopertę z zaokrągleniami. Zegarek dostępny ma być w dwóch rozmiarach - 40 i 44 mm. Obok wersji grafitowej, złotej i niebieskiej, producent wprowadził teraz całkowitą nowość – czerwony kolor koperty (Apple Watch Product Red). 

Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE

Nowy zegarek Apple ma teraz bardziej rozbudowany tryb AOD, który jest jeszcze jaśniejszy niż w poprzedniej generacji. Ma być czytelnym nawet w pełnym słońcu. 

Jednocześnie styl zegarka uzupełnia nowy rodzaj paska – Solo Loop – który składa się z jednego kawałka gumy, bez sprzączki i dziurek. Oferowane będą różne rozmiary tych pasków, ale oczywiście użytkownik może się też zdecydować na tradycyjny wzór. Producent chwali się też, że Apple Watch 6 jest przyjazny dla środowiska, bo został stworzony z wykorzystaniem metali, które pochodzą w 100% z recyklingu. Również inne elementy, jak opakowanie, można poddać temu procesowi, w konstrukcji zegarka nie zostały użyte szkodliwe tworzywa i metale, jak np. rtęć.

Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE

Apple Watch Series 6 pracuje pod kontrolą najnowszego, również zaprezentowanego podczas wydarzenia systemu watchOS 7. Użytkownik otrzyma do wyboru setki wzorów tarcz, wśród nich animowane z Memoji. Tarcze można dowolnie personalizować, dobierać do własnych potrzeb, na przykład, by pokazać przywiązanie do ulubionej drużyny sportowej.

Zobacz: Apple udostępnia watchOS 7 w wersji beta. Wracają Mapy Google

Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE

Nowy zegarek Apple został wyposażony w cały zestaw czujników. Najbardziej podkreślana przez producenta, nowa funkcja to pomiar poziomu tlenu we krwi. Pierwszy pomiar następuje w ciągu 15 sekund, zegarek może też dokonywać stałych pomiarów w tle. Apple Watch 6 analizuje wyniki i w razie niskiego poziomu tlenu we krwi, alarmuje użytkownika. Wszystkim steruje nowa aplikacja Blood Oxygen.

Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE

Ważną funkcją nowego ma być także natywna funkcja monitorowania snu, której nie było w poprzednich generacjach zegarków. Jest to nowość, która pojawiła się wraz z watchOS 7.  

Apple Watch Series 6 mierzy także puls, oblicza pułap tlenowy VO2Max, nie zabrakło pomiaru EKG, odbiornika GPS, stale działającego wysokościomierza i opcjonalnej łączności 4G. Sercem zegarka jest nowy, dwurdzeniowy procesor Apple S6, bazujący na architekturze A13 Bionic, który ma być o 20% szybszy niż poprzednia generacja.

Uzupełnieniem zegarka jest też płatna usługa Apple Fitness+, w której użytkownicy znajdą m.in. specjalnie dobrane plany treningowe, tworzone przez profesjonalnych trenerów. Usługa Fitness+ pojawi się pod koniec roku, dostępna będzie w cenie 9,99 USD za miesiąc, ale na początek obejmie tylko wybrane kraje, wśród których nie ma Polski.

Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE

Wśród nowości znalazł się także prostszy model Apple Watch SE. Czym się różnią te model? Tańszy smartwatch napędzany jest przez starszy procesor Apple S5. W tym zegarku nie ma także pomiaru EKG oraz trybu AOD.

Zegarki Apple dostępne będą w następujących cenach:

  • Apple Watch 6 - od 1899 zł 40 mm / 2049 zł 44 mm
  • Apple Watch SE - od 1299 zł 40 mm / 1449 zł 44 mm
Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE ceny

Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE ceny

Zobacz: Nowy iPad Air to śliczny i potężny tablet. W końcu ma USB-C!
Zobacz: Nowy iPad 8. generacji jest mocniejszy niż niejeden PC. Tablety z Androidem nie mają startu 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu