DAJ CYNK

50 zł to średni miesięczny rachunek Polaków za komórkę. Płacicie mniej?

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7567

Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował raport o rynku telekomunikacyjnym w 2018 roku. Poznaliśmy jego pierwsze szczegóły.

50 zł miesięcznie za komórkę

Osoby wyznające zasadę - prepaid z nielimitowanymi usługami za 10 zł miesięcznie właśnie złapały się za głowy. Jak można tyle płacić za telefon? Można by powiedzieć - normalnie. Bo dokładnie tyle wynoszą najczęściej rachunki za telefon - między 50, a 59 zł. Średnia wysokość rachunkU to z kolei 49,90 zł.

Z czego to wynika, skoro przecież nielimitowany abonament można mieć za nawet 20 zł miesięcznie? Zwyczajnie nie każdy o tym wie. Nie każdy porównuje oferty w Internecie, a zdecydowane większość klientów wybiera to, co aktualnie oferuje jego operator. A tam ceny najpopularniejszych nielimitowanych ofert nie są już tak niskie i dzisiaj jest to wydatek ok 40 zł miesięcznie.

Znamy sposoby na mniejsze opłaty za telefon

Jeśli jednak ktoś już zabłądził w Internecie w poszukiwaniu tańszych ofert, to tych na rynku nie brakuje. Tutaj pomocne będzie nasze porównanie tanich abonamentów bez umowy oraz ogólne zestawienie tanich ofert na kartę.

W Unii Europejskiej korzystamy z roamingu i wysyłamy MMS-y

Jesteśmy narodem, który bardzo mocno korzysta z przywilejów, jakie dało nam zniesienie opłat roamingowych w Unii Europejskiej (profilaktycznie przypominam, nie chodzi o zniesienie roamingu w UE).  Widać to bardzo mocno po wzroście użycia, głównie Internetu, w roamingu.

Brak opłat za roaming w Unii Europejskiej towarzyszy nam już 2,5 roku. Nowe przepisy okazały się być ciosem dla operatorów, którzy dostali zgodę od UKE na stosowanie tzw. dopłat dla osób, które nadużywają warunki Polityki Uczciwego Korzystania.

Zobacz: Dopłaty w roamingu - kto ma najmniejsze?

Tymczasem jak informuje raport UKE, 88,9% Polaków wyjeżdżających do krajów Unii Europejskiej korzystało z roamingu. Prawie połowa z nich korzystała w tym czasie z Internetu, a co ciekawe, aż 1/3 wysyłała MMS-y. A podobno dzisiaj to tylko Messengery i komunikatory...

Mobilna bankowość w Polsce ma się dobrze

Raport UKE potwierdza to, o czym już wielokrotnie informowaliśmy. Lubimy bankowość mobilną. UKE informuje, że w 2018 roku 36,8% osób korzystających z mobilnego Internetu miała zainstalowaną na telefonie aplikację bankową. Co więcej, aplikacja była używana co najmniej kilka razy w tygodniu.

Zobacz: Płatności mobilne w Polsce nabierają rozpędu. Kto raz spróbuje tego sposobu płacenia za zakupy, na ogół przy nim zostaje

Pełny raport UKE zostanie zaprezentowany 29 stycznia. Już teraz zapraszamy na TELEPOLIS, gdzie znajdziecie zbiór najważniejszych informacji jakie zostaną w nim zawarte.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: UKE; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu