DAJ CYNK

Moonlighter od 19 listopada będzie dostępny dla urządzeń z iOS

Marian Szutiak

Rozrywka

Moonlighter iOS 19 listopada

Wydana w 2018 gra Moonlighter odniosła sukces na wszystkich platformach, na które trafiła. Teraz ten niezależny hit, pełen przygód, łupów i walk z potworami w lochach, trafi na urządzenia mobilne z systemem iOS.

Moonlighter, RPG akcji, wzbogacony elementami rogue-lite, opowiada historię odważnego i żądnego przygód Willa. To początkujący poszukiwacz skarbów nocą i skromny sklepikarz za dnia.

Zobacz: Steam Playtest to łatwy sposób na betatesty gier
Zobacz: Nintendo Switch sprzedaje się jak świeże bułeczki, Mario hitem

Mobilna wersja Moonlightera nie jest zwykłym portem. Ma zaoferować zupełnie nowy schemat sterowania, przeprojektowany interfejsem oraz zrównoważoną i przeprojektowaną rozgrywkę. Sterowanie zaprojektowano tak, by jego intuicyjność nadążała za tempem rozgrywki. Autorzy zrezygnowali z wirtualnych drążków wyświetlanych na ekranie smartfonu, sprawiających problemy z widocznością rozgrywki na urządzeniach z mniejszymi ekranami. Zamiast tego gra oferuje mechanikę dotknięcia i przesunięcia ekranu dla odpowiednio ruchu i uniku, który można wykonać pomocą obu kciuków. Pozwala to graczom natychmiast reagować na nadchodzące niebezpieczeństwo. Interfejs użytkownika został przeorganizowany i przeskalowany, aby działał z taką samą wydajnością w różnych rozdzielczościach, a zachowania i statystyki wrogów, w tym spotkania z bossami, zostały dostosowane do nowego stylu gry.

Pomimo zmiany platformy, Moonlighter pozostaje urzekającym, czarującym doświadczeniem, które podbiło serca graczy na PC i konsolach na całym świecie, dzięki wspaniałemu pixel artowi i wysokiemu replaybaility. Wszystkie bezpłatne aktualizacje zawartości, które zostały do tej pory wydane na innych platformach, w wersji mobilnej będą dostępne od dnia premiery, dzięki czemu gracze będą mogli cieszyć się tytułem w jego najbogatszej formie.

Gra Moonlighter powstała zadebiutowała w 2018 roku, dzięki wspólnym wysiłkom dewelopera Digital Sun Games i wydawcy 11 bit studios.

Zobacz: Apple wydaje iOS 14.2. Najnowsza wersja naprawia sporo błędów
Zobacz: WhatsApp ze znikającymi wiadomościami także w iOS

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: informacja prasowa