DAJ CYNK

Nintendo Switch sprzedaje się jak świeże bułeczki, Mario hitem

Henryk Tur

Rozrywka

Jeśli ktoś nie ma powodów do narzekań na obecne czasy, jest to z pewnością firma Nintendo. Konsolka Switch bije rekordy sprzedaży, a Mario umacnia się na tronie króla gier wideo.

Co to znaczy, że Switch sprzedaje się jak świeże bułaczki? Ano to, że od momentu wejścia konsoli na rynek sprzedało się 68,3 mln jej egzemplarzy. W ciągu ostatniego kwartału sprzedaż wyniosła 6,85 mln, co oznacza utrzymywanie się zainteresowania Switch na tym samym poziomie od 2017 roku. Mówię tu zarówno o standardowym Switch, jak i wersji Lite. Ale pomimo świetnego wyniku, do rekordzistów nieco brakuje. Konsola Nintendo 3DS rozeszła się jak dotąd w ilości 75,94 mln egzemplarzy, a najlepiej wypada Game Boy Advance z wynikiem 81,51 mln egzemplarzy.

Wracając do Switch - hitem okazała się produkcja Animal Crossing: New Horizons, która rozeszła w nakładzie 26,04 mln egzemplarzy od momentu debiutu. A miał on miejsce stosunkowo niedawno, 30 września, a więc z pewnością wynik jeszcze podskoczy. Trzy inne produkcje, które przekroczyły 20 mln sprzedanych egzemplarzy, to Mario Kart 8 Deluxe, Animal Crossing oraz Super Smash Bros. Ultimate.

 

Zobacz: Nintendo pozwoli zrezygnować z kupna gier w przedsprzedaży

Warte odnotowania są także inne wysokie wyniki gier na Nintendo Switch. The Legend of Zelda: Breath of the Wild doszła do 19,74 mln sprzedanych kopii, Pokémon Sword i Pokémon Shield mają ich łącznie 19,02 mln, a Super Mario Odyssey stuknęło dokładnie 18.99 mln. Dobrze wypadło także Super Mario 3D All-Stars. W dwa tygodnie od premiery gra znalazła 5,2 mln nabywców.

Zobacz: Nintendo Switch Pro 4K już w 2021

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News