DAJ CYNK

Nintendo Switch Pro 4K już w 2021

Michał Świech

Sprzęt

Nintendo Switch

Nintendo już w przyszłym roku zamierza wydać swoją kolejną konsolę. Będzie ona najmocniejszym produktem z całej serii Switch.

O tym, że Nintendo Switch nie będzie jedyny było wiadomo już od dawna. Docierały nas wtedy informacje, że pojawią się jeszcze dwie - Nintendo Switch Lite oraz Nintendo Switch Pro. Pierwsza z nich zdążyła już zadebiutować na rynku i odniosła naprawdę duży sukces. W przyszłym roku z kolei zobaczymy wersję Pro, która zaoferuje, chociażby rozrywkę w 4K. Japończycy z Nintendo nie mają zamiaru konkurować bezpośrednio z Microsoftem i swoimi rodakami z Sony. Konsola Switch Pro pojawi się bowiem już dawno po premierach nowych Xboksów oraz PlayStation. W ten sposób nie będzie stała w niczym cieniu.

Oczywiście razem z konsolą pojawią się nowe gry, które będą stworzone specjalnie dla nowego dziecka Nintendo. Japońska firma chętnie powtórzyłaby sukces Animal Crossing: New Horizons, który to razem z ostatnimi wydarzeniami przyczynił się do skokowego wzrostu sprzedaży konsoli Nintendo Switch. Japończyków spotkał wtedy dość niecodzienny problem - ich konsola sprzedawała się zwyczajnie... zbyt dobrze.

Zobacz: Nintendo z kolosalnym wzrostem przychodów, Animal Crossing: New Horizons megahitem
Zobacz: Nintendo Switch sprzedaje się... zbyt dobrze

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: bloomberg, engagdet, wł