Dzięki projektowi Google prehistoryczne zwierzęta wracają do życia. Od teraz możesz sprawdzić, jak to jest spojrzeć w jedne z najstarszych oczu na Ziemi.
Google Arts & Culture, we współpracy z takimi instytucjami, jak Państwowe Muzeum Darwina w Moskwie i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, przywróciło gromadę prehistorycznych zwierząt do cyfrowego życia. Od dzisiaj dzięki rozszerzonej rzeczywistości (AR) można dokładnie obejrzeć wiele wymarłych stworzeń, jak np. Cambropachycope - jest to skorupiak o charakterystycznej, spiczastej głowie pokrytej małymi oczami. Inne atrakcje? Można spotkać najstarszego dużego filtratora, słabo pływającą rybę lub największe zwierzę, jakie kiedykolwiek żyło na Ziemi. W każdym przypadku można zrobić zdjęcie lub nagrać film, co porównać rozmiary tych stworzeń do domowego psa lub kota.
Zobacz także: Google poszerza obsługę RCS aplikacji Wiadomości, także w Polsce
Również dzięki AR można zobaczyć rozmaite artefakty kulturowe, boga Lanzóna, pochodzącego z ok. 500 roku p.n.e, jeszcze sprzed czasów Inków lub zobaczyć jak wygląda na Waszym podwórku moduł dowodzenia Apollo 11. Nie ma również przeciwwskazań, aby udekorować swoją najbliższą przestrzeń, korzystając z bazy tysięcy klasycznych obrazów, od autoportretów Fridy Kahlo po słynny „Pocałunek” Gustava Klimta.
No dobrze, ale jakim cudem zobaczysz to wszystko na swoim telefonie? Odpowiedź jest prosta - musisz pobrać i zainstalować dedykowaną aplikację Google Arts & Culture. Na tej stronie znajdziesz ją dla systemu Android, a na tej dla systemu iOS.