DAJ CYNK

Google poszerza obsługę RCS aplikacji Wiadomości, także w Polsce

Anna Rymsza

Aplikacje

Google RCS także w Polsce

Google kontynuuje wprowadzanie wiadomości RCS. Obsługa „następcy SMS-ów” pojawiła się w aplikacji Wiadomości na smartfonach w kilku europejskich krajach, w tym w Polsce.

Google uruchomił obsługę RCS w USA bez pomocy trzech największych operatorów. Kolejnym krokiem jest podbój Europy. Wiosną obsługa wiadomości RCS pojawiła się między innymi we Włoszech, Singapurze i Portugalii. W Polsce wstępna implementacja była dostępna w testowych wersjach aplikacji do obsługi SMS-ów.

Już mam RCS, a Ty?

Wszystko wskazuje na to, że w piątkowy wieczór nowa możliwość wysyłania wiadomości multimedialnych pojawiła się w kolejnych krajach, w tym w Polsce, w stabilnej wersji aplikacji. Zmiana była wprowadzona po stronie serwera, gdyż aplikacja nie była aktualizowana.

Zobacz: Wkrótce na polskim rynku zadebiutuje standard RCS, wypierając SMS
Zobacz: Google Messages testuje reakcje na wiadomości RCS

Ze swojej strony mogę potwierdzić obecność nowej funkcji w aplikacji Wiadomości. Również zobaczyłam dziś po południu informację o „nowych funkcjach czatu”. Wszystko wskazuje na to, że mogę korzystać z RCS na telefonie, na którym korzystam z aplikacji Google'a do obsługi SMS-ów.

RCS w Polsce

To dobry znak. SMS to protokół przestarzały, który nie spełnia oczekiwań współczesnych użytkowników telefonów komórkowych.

Co ciekawe, Play wprowadził RCS na własną rękę już w czerwcu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google, Android Police

Źródło tekstu: Android Police

Przewiń w dół do następnego wpisu