DAJ CYNK

Google Messages testuje reakcje na wiadomości RCS

Anna Rymsza

Aplikacje

reakcje RCS

Wiadomości RCS mogą zastąpić nam SMS-y. Google już wprowadził ich obsługę w aplikacji Wiadomości, a teraz testuje w niej reakcje z emoji.

Google pracuje nad tym od kilku miesięcy, ale w końcu użytkownicy aplikacji Wiadomości na Androidzie mogą z nich skorzystać. Nie wszyscy, gdyż funkcja ta została włączona tylko dla małej grupy używających wiadomości RCS. Szczęśliwcy podzielili się zrzutami ekranu na Reddicie.

reakcje na wiadomości RCS

Reakcje z emoji to praktycznie obowiązkowa funkcja we współczesnych komunikatorach. Wiadomości RCS nie będą gorsze, zwłaszcza że multimedialny standard bez problemu sobie poradzi z reakcjami. Google pracuje też nad awaryjnym odpowiednikiem reakcji na wypadek, gdyby jeden z rozmówców nie mógł otrzymywać emoji. W takiej sytuacji otrzyma wiadomość o treści „Ania polubiła to zdjęcie” lub podobnej.

Zobacz: Wkrótce na polskim rynku zadebiutuje standard RCS, wypierając SMS
Zobacz: Verified SMS ma skończyć z podszywaniem się pod znane marki
Zobacz: Google skończy z Android TV. Nowa nazwa systemu to Google TV

Reakcję można dodać bardzo klasycznie – wystarczy przytrzymać palcem wiadomość w aplikacji Wiadomości. Możliwość dodania reakcji pojawi się obok kopiowania, usuwania i innych kontrolek.

Nie jest jasne, czy pojawienie się reakcji jest powiązane z nową betą aplikacji Wiadomości, czy jest to niezależny test.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Police, RCS Universal Profile (Reddit)

Przewiń w dół do następnego wpisu