DAJ CYNK

Facebook ma wielką awarię. WhatsApp i inne też nie działają

Mieszko Zagańczyk

Prawo, finanse, statystyki

To nie koniec problemów firmy Meta. Po porannej awarii Messengera wieczorem doszło do kolejnej fali podobnych zdarzeń – tym razem jednak o nieco szerszym zasięgu, bo pojawiły się zgłoszenia dotyczące wszystkich głównych usług firmy.

Zobacz: Messenger ma awarię. Nie działa wysyłanie wiadomości

Przed godziną 21:00 w polskiej wersji strony Downdetector masowo zaczęły pojawiać się zgłoszenia od użytkowników serwisów Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp. Narzekania były podobne – nie można wysłać wiadomości, nie ładuje się główna strona, widać tylko nagłówek, za to nie ładuje się treść. Jeżeli nawet można wymienić wiadomości tekstowe, np. w Messengerze, to nie wczytują się zdjęcia.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło właśnie Messengera, na którego temat z Polski spłynęło w ciągu kilku minut ponad 5 tysięcy raportów. Z kolei na Facebooku części użytkowników wyświetla się komunikat:

Sorry, something went wrong. We're working on getting this fixed as soon as we can.

Problemy z serwisami Meta mogły być nie przez wszystkich zauważone, bo część usług opornie, ale jednak działa, w niektórych regionach Polski najwyraźniej nie ma z tym problemu, ale na to samo narzekają użytkownicy w innych częściach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych. Tam Facebook doczekał się w ciągu kilku minut ponad 15 tys. zgłoszeń w Downdetectorze.

Co istotne, takie problemy nie są nowością. Podobne awarie serwisów Marka Zuckerberga zdarzają się ostatnio co tydzień lub dwa.

Zobacz: T-Mobile znów zaliczył awarię. Padł internet i inne usługi
Zobacz: Facebook dostał miliardową karę w UE. Poszło o dane

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock