DAJ CYNK

Bestcena zawiesza działalność. Jak odzyskać pieniądze?

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6841

Bestcena koniec działalności jak odzyskać pieniądze

Bestcena była kiedyś miejscem z najlepszymi cenami telefonów. Problem polegał na tym, że urządzenia nie były sprzedawane tylko wypożyczane, co sprowadziło na serwis problemy w postaci między innymi kontroli finansowej ze strony fiskusa. Bestcena.pl już nie działa, ale są osoby, które wciąż nie odzyskały swoich pieniędzy.

Wiele osób dało się skusić na ceny serwisu Bestcena.pl i zdecydowało się dokonać tam "zakupu". W cudzysłowie, ponieważ - jak sam serwis kiedyś ogłosił - Bestcena tylko wypożyczała sprzęt, a nie sprzedawała. dzięki temu firma mogła zaoszczędzić na podatku VAT oraz zaoferować znacznie niższe ceny. Do tego procederu przyczepiła się administracja skarbowa, co było początkiem końca serwisu.

Zobacz: Bestcena ma problemy: kontrola urzędu skarbowego i wstrzymanie sprzedaży
Zobacz: UOKiK ostrzega przed sklepami Bestcena i Dragonist: najem zamiast sprzedaży
Zobacz: „Własność” widzimy jako koncepcję z przeszłości - Bestcena wyjaśnia swój model biznesowy
Zobacz: ABW zatrzymała prezesa firmy od „fikcyjnego wynajmu smartfonów”. Wszystko wskazuje na Bestcena.pl

Wciąż jednak są osoby, które zamówiły telefon (czy inne urządzenia) na bestcena.pl, zapłaciły za to i nie otrzymały zamówionego produktu. Stefan Durina, szef Turbado, opublikował oświadczenie, w którym podaje, co takie osoby powinny zrobić, by odzyskać pieniądze:

  • jeśli płatność nastąpiła za pomocą karty kredytowej, należy skontaktować się z wydawcą karty lub bankiem, by skorzystać z funkcji chargeback,
  • jeśli zamówienie zostało tylko złożone, ale nie opłacone - tu problemu nie ma, ale trzeba zamówić wymarzony telefon (czy inny sprzęt) w innym miejscu,
  • jeśli płatność nastąpiła za pomocą przelewu, należy wypełnić formularz dostępny pod tym adresem i czekać na zwrot - Durina obiecuje, ze pieniądze zostaną wysłane po weryfikacji zgłoszenia tak szybko, jak to możliwe.

Działalność serwisu Bestcena.pl, jak podaje Stefan Durina, została zawieszona z powodu problemów finansowych macierzystej firmy. Wciąż poszukiwany jest inwestor lub nabywca dla Bestceny, by serwis mógł wznowić swoją działalność.

Zobacz: iliad będzie miał 96,7% kapitału i głosów w Play
Zobacz: Ustawa o e-doręczeniach czeka na podpis prezydenta

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Bestcena

Przewiń w dół do następnego wpisu