DAJ CYNK

Bestcena ma problemy: kontrola urzędu skarbowego i wstrzymanie sprzedaży

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 14206

Bestcena logo

Bestcena.pl to popularny sklep internetowy oferujący między innymi telefony komórkowe i inne urządzenia elektroniczne w cenach na ogół sporo niższych niż gdzie indziej. Obecnie trwa tam kontrola skarbowa. Urząd skarbowy zablokował konto bankowe Bestceny, co spowodowało wstrzymanie realizacji zamówień i przyjmowania nowych.

Gdy chcemy kupić smartfon lub inne urządzenie elektroniczne po jak najniższej cenie, często sięgamy po porównywarki cenowe, które umożliwiają nam porównanie ofert różnych sklepów. Wielu kupujących trafia w ten sposób do sklepu internetowego Bestcena.pl, oferującego tego typu sprzęt po bardzo atrakcyjnych cenach. Szukając jednak więcej informacji o tym sklepie, możemy natrafić na bardzo różne opinie - od bardzo dobrych, po bardzo złe.

Zobacz: Rosja zablokowała ProtonMail. Podobno chodzi o donosy o bombach
Zobacz: Apple odmawia współpracy, ale FBI i tak odblokowało iPhone'a przestępcy

Teraz okazało się, że osoby które ostatnio coś kupiły na stronie bestcena.pl, mają problem z otrzymaniem zamówionego towaru. Jeśli dodatkowo ktoś przelał pieniądze na konto bankowe sklepu, nie może póki co liczyć na zwrot pieniędzy. Wszystko przez kontrolę skarbową, która trwa w sklepie. Urząd skarbowy zablokował konto bankowe Bestceny, a to przełożyło się na anulowanie wszystkich niezrealizowanych zamówień. Nie można też złożyć nowych zamówień, zniknęły też wszystkie oferty sklepu z serwisu Allegro.

Bestcena zamawianie niemożliwe

Klienci sklepu, którzy zostali dotknięci obecną sytuacją w sklepie Bestcena.pl, otrzymali wiadomość e-mail z wyjaśnieniem:

- Bardzo nam przykro, ale z powodu kontroli skarbowej nasze konto bankowe oraz realizacja zamówień zostały wstrzymane.
Oczywiście dokładamy wszelkich starań, aby zmienić tę sytuację oraz zwrócić Państwa należność najszybciej jak to tylko możliwe.

(...) Jeśli zamówienie zostało złożone i opłacone przez platformę Allegro, środki zostaną zwrócone na Allegro Finanse w ciągu 3 dni roboczych. Jeżeli zakup był dokonany na raty, należność zwrócimy na konto banku

Bestcena.pl a podatki

O ciekawym odkryciu możemy się dowiedzieć z Bezprawnika. Redakcja serwisu porównała ceny sprzętu na stronie bestcena.pl 7 stycznia 2020 roku i dzisiaj (31 stycznia). Zauważono, że wzrosły one mniej więcej o 23%, czyli tyle, ile wynosi w Polsce podstawowa stawka VAT. Na przykład smartfon iPhone XS 64 GB kosztował na początku miesiąca 2770,00 zł, a teraz jego cena wynosi 3426 zł, o 23,7% więcej.

Czyżby firma, na którą zarejestrowana jest Bestcena, zaczęła doliczać podatek VAT? Być może właśnie z tego powodu były problemy z otrzymaniem faktury za dokonany zakup, a urząd skarbowy rozpoczął kontrolę. Bezprawnik sugeruje, że straty w podatku VAT mogły wynosić nawet kilkanaście milionów złotych. Mamy nadzieję, że trwająca kontrola skarbowa to wyjaśni.

Zobacz: Bezpieczne sieci 5G: Komisja Europejska zatwierdza unijny zestaw narzędzi. Huawei się cieszy
Zobacz: UKE wydaje decyzje dotyczące dostępu do infrastruktury kablowej w budynkach mieszkalnych

Zapraszamy do dyskusji na temat sklepu Bestcena.pl na nasze Forum, do tego tematu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Bezprawnik.pl, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu