mObywatel: nowość dla losowo wybranych użytkowników. Sprawdź, czy ją masz
W aplikacji mObywatel zmiany pojawiają się co kilka dni, a dziś jej twórcy zapowiedzieli kolejne usprawnienie, dotyczące wdrożonego niedawno modułu Bezpiecznie w sieci.

mObywatel zmienia się w imponującym tempie – nowe elementy pojawiają się co kilka dni. Czasami są to duże moduły, a kiedy indziej – dodatki usprawniające dostępną już usługę. Tak jest i tym razem – chodzi o dodatkowy element w usłudze Bezpiecznie w sieci.
Baza wiedzy pomoże chronić się przed cyberoszustwami
Jak podało dziś Ministerstwo Cyfryzacji, w aplikacji mObywatel, w usłudze Bezpiecznie w sieci pojawiła się Baza wiedzy. Nowość ma być wiarygodnym źródłem informacji o zagrożeniach w internecie i pomoże chronić się przed cyberoszustwami. Tego typu informacje nie stanowią może tajemnicy dla wiernych czytelników Telepolis, ale dla wielu Polaków będzie to pouczająca dawka wiedzy, podana w pigułce.



Baza wiedzy w usłudze Bezpiecznie w znajdzie się w najnowszej wersji aplikacji oznaczonej numerem 4.41, która będzie wdrażana stopniowo wśród losowo wybranych użytkowników. Z czasem oczywiście dotrze do wszystkich. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i sprawdzać, czy w naszym telefonie jest już ta wersja apki.
W usłudze Bezpiecznie w sieci pojawiła się Baza wiedzy! To wiarygodne źródło informacji o zagrożeniach w Internecie. Pomoże Ci chronić się przed cyberoszustwami. Znajdziesz ją w najnowszej wersji aplikacji (4.41) wdrażanej stopniowo wśród losowo wybranych użytkowników. pic.twitter.com/O62feyh24i
— mObywatel 2.0 (@mObywatelGOV) September 11, 2024
Moduł Bezpiecznie w sieci w aplikacji mObywatel ruszył miesiąc temu. Dzięki niemu użytkownicy aplikacji mogą łatwo zgłaszać podejrzane wiadomości e-mail, SMS-y, strony internetowe, a także różnego rodzaju oszustwa, jak fałszywe sklepy internetowe lub próby podszywania się pod różnego rodzaju instytucje. Dodatkowo dzięki funkcji powiadomień PUSH użytkownicy będą na bieżąco informowani o potencjalnych atakach w sieci.
Baza wiedzy jest więc dobrym uzupełnieniem tej usługi i pozwala zrozumieć szerszy kontekst zagrożeń.