DAJ CYNK

Google Meet - wprowadzono możliwość rozmowy 49 osób

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 2524

Wideokomunikator Google doczekał się aktualizacji. Można dzięki niej urządzać wideokonferencje na 49 osób.

 

Wersja beta tego rozwiązania pojawiła się w ubiegłym miesiącu i była dostępna tylko dla wybranej grupy testerów.  Obecnie jest już rozprowadzana dla wszystkich - jednak zajmie to nieco czasu. Operacja ma się zakończył w nadchodzących tygodniach, jednak już dzisiaj pierwsi użytkownicy mogą korzystać z możliwości organizowania wideokonferencji dla 49 osób równocześnie. Google wprowadziło tę funkcję z myślą o zdalnych lekcjach, spotkaniach w pracy i wydarzeniach, które na skutek związanych z pandemią obostrzeń muszą odbywać się zdalnie.

W ustawieniach Google Meet pojawiła się opcja stworzenia siatki obejmującej wszystkich uczestników wydarzenia, a także wybranych osób i możliwość własnej konfiguracji układu okienek. Domyślnie Meet jest ustawione na dziewięciu uczestników zdalnego spotkania. Pojawia się też możliwość dodanie siebie do listy uczestników, dzięki czemu możesz zobaczyć swoją twarz w okienku w prawym, górnym rogu. Można także zamazać tło, aby nic nie rozpraszało od tego, co dzieje się na ekranie.

Zobacz: Google szuka pomocy w Microsofcie, aby rozwiązać problem z Chrome

Jak na razie królem spotkań online jest Zoom, jednak widać, że Google ma ochotę odebrać mu część użytkowników. Wydaje się jednak, że gigant przespał swoją szansę i Zoom jeszcze długo pozostanie na tronie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Neowin

Źródło tekstu: Neowin

Przewiń w dół do następnego wpisu