DAJ CYNK

Google Chrome z ważną zmianą. To efekt nacisków dwóch państw

Michał Świech

Wydarzenia

Google Chrome się zmieni. To efekt nacisków dwóch państw

Google wyda mocno zmienione wersje przeglądarki Chrome i systemu operacyjnego Chrome OS. Powodem jest Unia Europejska i jej przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.

Google może się poszczycić najpopularniejszą wyszukiwarką i liderem na rynku przeglądarek internetowych. Chrome OS nie odniósł jednak takiego sukcesu jak Google, Chrome czy Android. Teraz Google miał kolejny problem. Już wiadomo jednak jak będzie rozwiązany.

Chrome i Chrome OS będą miały nowe wersje

W tym miesiącu Dania zabroniła używania Google Workspace i Google Chrome w placówkach edukacyjnych. Powodem była umowa z użytkownikiem, która zakładała transferowanie danych poza Unię Europejską. Władze Danii uznały, że łamie to RODO. Teraz do grona niezadowolonych z Chrome OS dołączyła Holandia.

Holendrzy postanowili ograniczyć w sektorze edukacyjnym Chrome i Chrome OS. Powód był właściwie taki sam jak w Danii - prywatność. Tutaj dokładnie chodziło o ilość zbieranych danych i problemy z transparentnością. Holandia jednak przeprowadziła już rozmowy z Googlem, który zapewnia, że już pracuje nad nowymi wersjami Chrome oraz Chrome OS. 

Nowe wersje będą na 100% zgodne z europejskimi przepisami dotyczącymi ochrony danych.

Zobacz: Masz Google Chrome? Natychmiast zaktualizuj
Zobacz: Donieck i Ługańsk bez Google'a. Cenzura postępuje

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: shutterstock

Źródło tekstu: gizchina