DAJ CYNK

Masz Google Chrome? Natychmiast zaktualizuj

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Aplikacje

Masz Google Chrome? Natychmiast zaktualizuj

Jeśli korzystasz z przeglądarki Chrome, to czym prędzej powinieneś ją zaktualizować do najnowszej wersji. Google załatało duże luki w zabezpieczeniach.

Google Chrome to cały czas najpopularniejsza przeglądarka na świecie. Według StatCounter korzysta z niej ponad 62% osób na całym świecie, więc jest niekwestionowanym liderem rankingu, w dalekim polu pozostawiają Firefoxa czy Microsoft Edge.

Jeśli należycie do licznego grona użytkowników Chrome'a, to jak najszybciej powinniście uruchomić proces aktualizacji przeglądarki. Starsza wersja jest niebezpieczna.

Google Chrome — ważna aktualizacja

Google udostępnił nową wersję przeglądarki Chrome, która została oznaczona jako 99.0.4844.84. W tym wydaniu amerykańska korporacja załatała ważną  lukę bezpieczeństwa, określaną jako bardzo niebezpieczną.

Google nie zdradza szczegółów, ale wiemy, że anonimowy użytkownik zgłosił błąd typu Type Confusion w V8, czyli silniku JavaScript. Ten otrzymał oznaczenie CVE-2022-1096 i pozwalał na uruchomienie nieautoryzowanego kodu, co z oczywistych względów jest niezwykle niebezpieczne.

Jak zaktualizować Google Chrome?

Aby zaktualizować Google Chrome, najłatwiej kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki, z wysuwanego menu wybrać "Pomoc", a następnie "Google Chrome — informacje". Wtedy otworzy się okno z informacją o wersji przeglądarki i możliwością aktualizacji, jeśli taka jest dostępna.

Google Chrome - jak zaktualizować?

Google uprzedza jednak, że niektórzy użytkownicy dłużej będą musieli poczekać na aktualizację. Ta ma trafić do wszystkich w przeciągu kilku dni.

Zobacz: Windows 11. Najlepsze darmowe programy do robienia screenshotów
Zobacz: WhatsApp pozazdrościł rosyjskiej konkurencji. Dostanie nową funkcję

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Evan Lorne / Shutterstock.com

Źródło tekstu: TechSpot

Przewiń w dół do następnego wpisu