DAJ CYNK

Xblitz S10 Duo, nowy wideorejestrator z dwoma kamerami

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

XBLITZ S10 Duo, nowy wideorejestrator z dwoma kamerami

Xblitz, polski producent elektroniki użytkowej, wprowadził do swojej oferty wideorejestrator samochodowy wyposażony w dwie kamery. Pierwsza z nich znajduje się standardowo w obudowie wideorejestratora. Drugą montujemy na przykład na klapie bagażnika. Dzięki temu Xblitz S10 Duo nagra to, co dzieje się przed, jak i za pojazdem. Tylny obiektyw może być wykorzystywany jako kamera cofania. 

Xblitz S10 Duo to rejestrator samochodowy, który składa się z dwóch obiektywów. Obie kamery nagrywają obraz w rozdzielczości Full HD i pozwalają na zapis tego, co dzieje się za nami, jak i przed maską samochodu. Tylna kamera ma również dodatkową funkcję. Po wrzuceniu wstecznego biegu wideorejestrator można wykorzystać  jako kamerę cofania podczas manewrowania na wąskich parkingach. 

Zobacz: Mio MIVue 812 - nowy wideorejestrator 60 FPS

Xblitz S10 Duo łączy się z uchwytem za pomocą magnetycznego złącza wielostykowego. To oznacza przede wszystkim możliwość szybkiego demontażu wideorejestratora bez konieczności odpinania przewodów. 

Tak jak w innych tego typu urządzeniach, Xblitz S10 Duo oferuje funkcję nagrywania w pętli. Stare materiały wideo są nadpisywane przez nowe filmy. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, że karta pamięci zapełni się, a my nie nagramy ważnego zdarzenia. Za ochronę kluczowych nagrań odpowiada G-Sensor, który wykrywa kolizje i zabezpiecza pliki przed usunięciem, bądź nadpisaniem. Materiały wideo zapisywane są na karcie pamięci microSD do 128 GB. 

Zobacz: Navitel R250 DUAL – rejestrator z podwójnym nagrywaniem i trybem nocnym

Xblitz S10 Duo rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD i kącie widzenia 150 stopni z przodu oraz 120 stopni z tyłu. Dzięki temu na nagraniu zobaczymy detale, takie jak na przykład numery rejestracyjne czy inne niezbędne informacje, niezależnie od tego, czy auto było na drugim pasie, czy na poboczu. 

XBLITZ S10 Duo, nowy wideorejestrator z dwoma kamerami

W uzyskaniu wysokiej jakości nagrań pomaga przede wszystkim sześć szklanych soczewek i sensor Sony Starvis IMX307, który zapewnia odpowiednią jakość zarówno w dzień, jak i w nocy. 

Kamera wyposażona jest w wyświetlacz 2,4-cala, który zapewnia podgląd nagrania w czasie rzeczywistym i ułatwia parkowanie podczas aktywacji trybu parkingowego. 

Zobacz: Mi Vue 846 - nowy rejestrator Mio z odcinkowym pomiarem prędkośc

Kamera dostępna jest na stronie producenta oraz w sieci Media Markt. Sugerowana cena wynosi 449 zł.

Zobacz: Xblitz Move 4K Plus to kamera sportowa dla aktywnych

Specyfikacja techniczna Xblitz S10 Duo

 • Procesor: NTK96675
 • Sensor: Sony Starvis IMX307
 • Ekran 2,4 cala
 • Rozdzielczość nagrywania obydwu kamer: Full HD 1080p
 • Obiektyw szklany 6G
 • Kąty widzenia: przód 150° / tył 120°
 • Obsługa kart microSD do 128 GB
 • Automatyczny start/stop
 • Nagrywanie w pętli
 • G-Sensor
 • Jakość wideo WDR
 • Magnetyczny uchwyt
 • Superkondensator

Zobacz: Navitel R1050 - mały wideorejestrator o dużych możliwościach
Zobacz: Navitel R300 GPS - test rejestratora samochodowego z ostrzeganiem o radarach i prędkościomierzem
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu