DAJ CYNK

Ikea szykuje nowy sprzęt. Ma poważną wadę

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Sprzęt

Ikea szykuje nowy gadżet. Ma poważną wadę

Ikea już niedługo wprowadzi do sprzedaży nowy elektroniczny gadżet. Niestety wygląda na to, że ma poważną wadę, która kłóci się z wizerunkiem szwedzkiej marki.

W ofercie szwedzkiej sieci Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Już wkrótce dołączy do nich kolejny: bezprzewodowa ładowarka Nordmärke. Akcesorium już pojawiło się na półkach marketów w Niemczech.

Ikea szykuje nowy gadżet. Ma poważną wadę

Nie jest to co prawda pierwsza ładowarka bezprzewodowa w ofercie Ikei, ale pierwsza wyposażona dodatkowo w funkcję powerbanku. Urządzenie ma być wyposażone w akumulator litowo-jonowy o pojemności 24 Wh, czyli 6500 mAh. Ładowarka obsługuje standard Qi i pozwoli na ładowanie smartfona - lub dowolnego kompatybilnego gadżetu - mocą 5 W. Wbudowane ogniwo naładujemy natomiast za pomocą tradycyjnego złącza USB-C zasilaczem o mocy 10 W.

Tłumacząc na polski: rekordowe parametry to to nie są.

Ikea szykuje nowy gadżet. Ma poważną wadę

Biorąc natomiast pod uwagę względnie niewygórowaną cenę gadżetu - 19,99 euro (ok. 92 zł) - i design, który może podobać się fanom marki, wróżymy Nordmärke sporą popularność.

Ikea Nordmärke - powerbank bez opcji naprawy

Chciałoby się rzec "niestety", ponieważ nowa ładowarka Ikei ma pewien poważny problem. Jak zdradza wpis na jej temat w bazie amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC), jej naprawa w razie awarii może się okazać bardzo trudna, jeśli nie niemożliwa. Wszystko za sprawą sposobu montażu wbudowanych ogniw. Są one klejone i lutowane, a więc praktycznie niewymienne.

Ikea szykuje nowy gadżet. Ma poważną wadę

Oczywiście jest to problem, który dotyczy większości powerbanków na rynku. Z drugiej strony mamy jednak Ikeę, która w swojej oficjalnej komunikacji często przytacza takie wartości jak ochrona środowiska i zero-waste. Jak pogodzić jedno z drugim? Jak widać bez problemu, szczególnie biorąc pod uwagę, że pewnie nikt z kupujących nie będzie się nad tym zbyt długo zastanawiał.

Zobacz: IKEA jak McDonald’s. Będzie restauracją pełną gębą
Zobacz: IKEA z nowościami. Polacy długo musieli czekać. Znamy ceny

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: SSKH-Pictures / Shutterstock.com, FCC

Źródło tekstu: The Verge, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu