DAJ CYNK

IKEA jak McDonald’s. Będzie restauracją pełną gębą

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

IKEA jak McDonald’s. Będzie restauracją pełną gębą

IKEA testuje w Polsce nowy sposób zamawiania i płacenia za jedzenie w strefach bistro. Na razie tylko w dwóch sklepach zlokalizowanych w naszym kraju.

Muszę Wam się do czegoś przyznać — nigdy nie jadłem ani sławnych klopsików, ani tym bardziej hot-dogów w sklepach IKEA. Powiem więcej, nigdy nie skorzystałem z oferty bistro szwedzkiej sieci. Zdaję sobie jednak sprawę, jak popularne i podobno dobre (szczególnie w perspektywie ceny) są niektóre potrawy. Dlatego niektórych może zaciekawić fakt, że IKEA testuje nowe sposoby zamawiania i płacenia za jedzenie.

Jedzenie w IKEA zamówisz jak w McDonaldzie

Na razie jest to program testowy, który został uruchomiony w dwóch polskich sklepach IKEA w Szczecinie oraz Lublinie. W nich pojawiły się interaktywne kioski, które wyglądają zupełnie jak te w sieci McDonald's. Na dużych, dotykowych ekranach można zamawiać wszystko, co znajduje się w ofercie IKEA Food. Sieć przekonuje, że pozwoli to na szybszą obsługę większej liczby klientów oraz skrócenie czasu oczekiwania na zamówienie, co przełoży się na ich satysfakcję.

IKEA - wirtualne kioski do zamawiania jedzenia

Wirtualne kioski zlokalizowane są tuż przy punktach bistro, przy wyjściu ze sklepów IKEA. Co kluczowe, nadal w placówkach w Lublinie i Szczecinie można zamawiać i płacić za jedzenie w sposób tradycyjny, przy tak zwanym okienku. Aktualnie IKEA ma w Polsce 12 sklepów.

Zobacz: IKEA z nowościami. Polacy długo musieli czekać. Znamy ceny
Zobacz: IKEA z nowością. Oto książka dla tych, którzy czytać nie lubią

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: IKEA, Unsplash (Rendy Novantino)

Źródło tekstu: IKEA, Wiadomości Handlowe

Przewiń w dół do następnego wpisu