DAJ CYNK

AMD potwierdza. To koniec kart graficznych Radeon RX 7000

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

AMD potwierdza. To koniec kart graficznych Radeon RX 7000

AMD potwierdza, że to koniec kart graficznych z serii Radeon RX 7000. Więcej modeli nie będzie.

AMD kilka dni temu oficjalnie zaprezentowało dwie nowe karty graficzne z architekturą RDNA 3. Mowa o modelach Radeon RX 7800 XT oraz Radeon RX 7700 XT. Jednocześnie Czerwoni przyznali, że to koniec. Więcej konstrukcji z tej serii nie będzie.

Koniec kart Radeon RX 7000

Takie zapewnienie padło z pust Scotta Herklemana, który w AMD odpowiada właśnie za karty graficzne. Zapytany o portfolio firmy przyznał, że jest ono na ten moment kompletne, przynajmniej jeśli chodzi o modele z architekturą RDNA 3. 

Cóż, portfolio RDNA 3 jest już kompletne. Ze wszystkich produktów, które planowaliśmy wprowadzić na rynek, to jest to, czyli te kilka ostatnich produktów, które właśnie wprowadziliśmy. Być może mamy jeszcze kilka różnych wersji, ale nie są to nowe układy ASIC. […] To była podróż, minął rok od wypuszczenia pierwszego RDNA 3, a teraz rok później kończymy tę serię. Powinniśmy już to zrobić, skończyliśmy i jesteśmy podekscytowani. A teraz myślę, że mamy szerokie spektrum dla ludzi, którzy chcą RDNA3 zarówno z górnej, jak i dolnej półki.

- powiedział Scotr Herkelman z AMD.

W tym momencie portfolio kart graficznych AMD z serii RDNA 3 prezentuje się następująco: Radeon RX 7900 XTX, Radeon RX 7900 XT, Radeon RX 7800 XT, Radeon RX 7700 XT oraz Radeon RX 7600. To w sumie 5 różnych konstrukcji z różnych półek cenowych. Do tego można dorzucić jeszcze model Radeon RX 7900 GRE, ale ten dostępny jest praktycznie tylko w Chinach.

Dwa nowe modele, czyli RX 7800 XT oraz RX 7700 XT, zadebiutują 6 września w cenach 499 oraz 449 dolarów.

Zobacz: Windows z potrzebną nowością. Aż dziw, że dopiero teraz

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: VideoCardz