"Młody Elon" z Niemiec. Podziwia Muska, ale chce go pokonać
Daniel Reger, twórca i prezes niemieckiego startupu z siedzibą w Monachium został w lokalnych mediach okrzyknięty młodym Elonem Muskiem. Założyciel Neura Robotics wyrasta na nową sławę nie tylko niemieckiego, ale także europejskiego biznesu.

O tych porównaniach Reger wypowiada się raczej z sympatią.
Dla mnie jest to pozytywne, nie negatywne. Podziwiam Muska za to jak buduje swoje firmy, jakie odniósł sukcesy i jak nie boi się przekraczać kolejnych granic.
Reger zaznacza jednak, że podziwia amerykańskiego miliardera za rozwój technologiczny jego firm, a nie zaangażowanie w politykę.



Młody Niemiec stworzył Neura Robotics w 2019 roku. Od tego czasu firma stała się jednym z najbardziej obiecujących startupów zajmujących się robotyką. Zatrudnia już ponad 600 osób. Jej roboty już są wykorzystywane w fabrykach i transporcie.
W następnym miesiącu na rynku zadebiutuje kolejny produkt Neura, robot 4NE-1, który według zapowiedzi ma być najlepszym na świecie robotem humanoidalnym. Robot ma mieć bardzo szerokie zastosowanie w domu i codziennym życiu. Ze wzrostem 180 cm i wagą około 80 kg 4NE-1 będzie mógł nosić ciężary do wagi 15 kg z prędkością do 3 km/h.
Dzięki sieci czujników, robot ma mieć możliwość poznawania otaczającego go świata.
On może dotykać przedmiotów i reagować na nie w ten sam sposób jak robią to ludzie.
Pracami nad podobnymi robotami zajmuje się obecnie wiele firm na świecie. Reger za realnego konkurenta widzi jednak tylko Teslę. Należąca do Muska firma, oprócz budowy samochodów elektrycznych, pracuje właśnie nad robotami humanoidalnymi.
Reger szanuje Muska za jego osiągnięcia, ale boi się, że kontrowersje związane z jego działaniami mogą źle wpłynąć na rozwój tej branży.
Aby roboty humanoidalne zostały wpuszczone do życia i domów ludzi, zaufanie jest niezbędne. Musimy bardzo uważać na to, co robimy.