DAJ CYNK

Windows 10: przeciek zdradza nadchodzące zmiany w interfejsie

Henryk Tur

Bezpieczeństwo

Microsoft już pracuje nad kolejnymi zmianami w Windows 10. Dzięki edycji dla testerów wiemy, co zmieni się w interfejsie tego systemu. Będzie lepiej?

Microsoft po aktualizacji Maj 2020 wypuścił łatki bezpieczeństwa - które narobiły użytkownikom wiele szkód - a teraz szykuje kolejne nowości. Trwają intensywne prace nad wieloma zmianami, w tym w interfejsie użytkownika. W "szybkim kręgu" znalazł się już preview edycji Windows 10 1021H1, który mogą pobierać osoby zapisane do programu Windows Insider. Dzięki temu wiemy, jak zmieni się system w przyszłości.

Zmiany w interfejsie użytkownika obejmą panel sterowania głośnością, powiadomienia oraz okienko wyszukiwania. Jak podają źródła, nowe rozwiązania są wzorowane na systemie Windows 10X - który wciąż znajduje się w fazie produkcji.

Zobacz: Windows 10 dostanie aktualizację jesienią, ale nie będzie ona duża

 

Chociaż już teraz interfejs sterowania głośnością jest bardzo wygodny i prosty, będzie jeszcze lepiej. Pojawi się przy nim opcja zmiany utworu, pauzy, wznowienia odtwarzania, a także informacje o odtwarzanym utworze - pobierane ze Spotify lub Groove Music.

Nowe powiadomienia wiążą się z odświeżonym Centrum powiadomień. Po kolejnej aktualizacji systemu będzie możliwe grupowanie powiadomień oraz wyświetlanie tylko nieprzeczytanych. Jeśli powiadomienie będzie pochodzić od aplikacji, jej nazwa znajdzie się na górze.

Ostatnią zmianą - niewielką, ale wartą uwagi - jest zmniejszenie okienka systemowej wyszukiwarki. Zostanie zredukowane do mniejszych rozmiarów. Co prawda większość osób i tak zmienia pole wpisywania fraz w lupkę, ale jeśli ktoś tego nie zrobi, zyska więcej miejsca na pasku zadań.

Kiedy spodziewać się tych zmian w stabilnej wersji Windows 10? Za minimum miesiąc. Nowości po przejściu przez "szybki krąg" trafią do "wolnego", a dopiero po nim zostanie ustalone, do której aktualizacji wejdą.

 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: WindowsLatest

Źródło tekstu: WindowsLatest

Przewiń w dół do następnego wpisu