DAJ CYNK

Microsoft Defender udostępniony dla Linuxa

Henryk Tur

Bezpieczeństwo

Od jakiegoś czasu Microsoft okazuje wielką sympatię dla systemu Linux. Kolejnym tego przykładem jest edycja Defendera specjalnie pod kątem kilku jego dystrybucji.

Dalsza część tekstu pod wideo
 

Niedawno Windows 10 otrzymał Windows Subsystem for Linux (WSL) i Tuxa w Eksploratorze Plików, a teraz wypuszczono edycję Microsoft Defender ATP (Advanced Threat Protection), która dedykowana jest następującym dystrybucjom:

  • RHEL 7.2+
  • CentOS Linux 7.2+
  • Ubuntu 16 LTS, or higher LTS
  • SLES 12+
  • Debian 9+
  • Oracle Linux 7.2

Na blogu Microsoftu, Helen Allas wyjaśnia: "Dodanie obsługi dystrybucji Linuxa dla ATP to istotny ruch w kierunku zapewnienia użytkownikom większego bezpieczeństwa. Dzięki temu Microsoft Defender Security Center będzie mógł zapewnić ochronę całemu środowisku serwerowemu i biznesowemu".

Zobacz także: Microsoft Defender ATP jest gotowy, by podbić Androida

Microsoft podaje, że ochronę można wdrożyć i skonfigurować, korzystając z Puppe, Ansible lub innych narzędzi konfiguracyjnych. Wymagana jest licencja serwerowa dla Microsoft Defender ATP for Servers - można zdobyć ją tutaj. A instrukcja wdrożenia znajduje się na tej stronie.

Allas obiecuje, że to jeszcze nie koniec wspólnej podróży Microsoftu i Linuxa. Zapowiada, że z biegiem czasu będą wprowadzane kolejne rozwiązania pod kątem "pingwinka". A ja przypomnę, że Windows Defender od kilkunastu miesięcy osiąga bardzo dobre wyniki w testach AV Test - okazuje się on na tyle skuteczny przeciwko szkodnikom, że niektórzy eksperci twierdzą, że może zastąpić oprogramowanie antywirusowe firm trzecich.

 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: BetaNews

Źródło tekstu: BetaNews