DAJ CYNK

Nie tylko Google: DuckDuckGo chwali się 100 mln wyszukiwań dziennie

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 3205

DuckDuckGo zyskuje popularność

Jeśli nie chcesz, by Google wiedział czego szukasz w internecie, możesz skorzystać z szanującej prywatność DuckDuckGo. Alternatywna wyszukiwarka zanotowała już 100 mln wyszukiwań dziennie.

W ostatnich dniach sporo pisaliśmy o wzroście popularności bezpiecznych komunikatorów, jak Telegram i Signal, ale nie tylko one zyskały na popularności. Szanująca prywatność wyszukiwarka DuckDuckGo po raz pierwszy w historii zanotowała ponad 100 milionów wyszukiwań w ciągu jednego dnia. Rekord padł 11 stycznia 2021 roku i było to dokładnie 102 251 307 zapytań.

Zobacz: DuckDuckGo jako pierwszy zamiennik dla Google - już od 1 marca
Zobacz: Google płaci Apple kolosalne pieniądze - i może być za to wysoka kara
Zobacz: Nikt nie szpieguje tak jak Xiaomi

DuckDuckGo rośnie, bo prywatność jest ważna

To rekordowy wynik, ale DuckDuckGo nie zwalnia. Popularność wyszukiwarki rośnie coraz szybciej. Ten trend widać szczególnie dobrze w ciągu ostatnich dwóch lat. Na pewno pomogło wydanie rozszerzenia i aplikacji mobilnej DuckDuckGo Privacy Essentials. One nie tylko dają łatwy dostęp do wyszukiwarki, ale też informują o śledzeniu i ułatwiają blokowanie różnych mechanizmów identyfikujących nas w internecie. Na poniższym wykresie moment wydania rozszerzenia został oznaczony literą F:

Liczba dziennych wyszukiwań przez DuckDuckGo

We wrześniu 2020 roku DDG informował, że te rozszerzenia i aplikacje zainstalowało 4 mln razy. Ponadto DDG jest domyślną wyszukiwarką w wielu przeglądarkach, nastawionych na ochronę prywatności, jak Tor Browser. Ile osób korzysta z rozwiązań DuckDuckGo naprawdę trudno oszacować, bo wyszukiwarka nie zbiera żadnych danych o nas.

Jedno jest pewne – aplikacje chroniące naszą prywatność rzadko budzą takie zainteresowanie. Wizerunkowa wpadka Facebooka i WhatsAppa bardzo pomogła Telegramowi i Signalowi i rozgrzała dyskusję. Kto wie, czy i DuckDuckGo na tym nie zyskał, niejako przy okazji.

DuckDuckGo rejestruje ponad 2 miliardy wyszukiwań miesięcznie. To wygląda imponująco, dopóki nie dowiesz się, że Google rejestruje 5 miliardów zapytań… Dziennie! Tyle dobrego, że przynajmniej niektórzy internauci rozglądają się za zamiennikami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: DuckDuckGo

Przewiń w dół do następnego wpisu