mObywatel się nie mylił. Wyśmiewana funkcja staje się hitem
Kto doda sobie legitymację emeryta lub rencisty do mObywatela? - zastanawiano się, wskazując na potencjalne wykluczenie cyfrowe osób zainteresowanych. Tymczasem twarde dane dowodzą, że rzeczona funkcja ma sens.

Korzystanie z tego dokumentu w cyfrowej formie jest jednoznaczne z wygodą. Jest to cenne, w sytuacjach, kiedy seniorzy chcą potwierdzić, przysługujące im zniżki. Dokument można bez problemu okazywać w elektronicznej formie na ekranie telefonu.
ZUS poinformował, że z mLegitymacji korzysta już ponad 900 tysięcy osób. Ten fakt cieszy i jest dowodem na to, że funkcja ta stała się bardzo popularna. Dla lepszego zobrazowania skali, przypomnijmy, że z funkcji push korzysta na ten moment 100 tysięcy użytkowników.



Z mLegitymacji ZUS korzysta już blisko 902 tys. emerytów i rencistów. W listopadzie w aplikacji mObywatel pobrało ją prawie 26 tys. osób.
- czytamy w poście ZUS na platformie X.
📲 Z #mLegitymacja #ZUS korzysta już blisko 9⃣0⃣2⃣ tys. #emeryci i #renciści. W listopadzie w aplikacji @mObywatelGOV pobrało ją prawie 2⃣6⃣ tys. osób.
— ZUS (@zus_pl) December 3, 2024
#daneZUS #mObywatel
Więcej o #mLegitymacja👇https://t.co/lxl3SaHgmK pic.twitter.com/Fh85TS1WwT
Zakład Ubezpieczeń Społecznych umożliwia już prawie rok dostęp emerytom i rencistom do elektronicznej wersji ich legitymacji. Dostęp do cyfrowego dokumentu jest możliwy od stycznia 2023 roku, za pośrednictwem aplikacji mObywatel.